şükela:  tümü | bugün
  • grand theft auto v'te 3 ana karakterimizden en yaşlısı. usta bir banka soyguncusu olan bu amcamız yıllar önce fib (oyundaki fbi parodisi) tarafından yakalanır ve tanık koruma programı çerçevesinde büyük bir para alarak ailesi ile birlikte los santos şehrine sürülür.

--- spoiler ---

önceden tommy vercetti ile karşılaştırılırdı bu amca fakat senaryoda görüyoruzki hiç alakası yok. ailesine söz geçiremeyen, büyük mafya patronlarıyla başı dertte olup dayak yiyen kimi zaman ezik bir tip. niko bellic reyizi mumla aradım o sahnelerde, kim niko'ya şekil yapabilirdi allasen.

--- spoiler ---
  • did somebody say yoga görevinde kendinden bekleneni yapmakla beraber son zamanda oynadığım oyunlar arasında en eğlenceli görevi/cutscene'i bana göstermiş (ne yazık ki) fictional kişidir. ara beni tenis kortunda takılalım michael izdivacına talibim beybi.
  • gercekten efsane yaratilmis, gta v karakteri. oynarken en cok zevk aldigim ve kendimi yerine koymada en az zorlandigim karakter. eminim ki gta v oynayan herkesin sempatisini kazanmistir.
  • gömlek ve ceket ağırlıklı klasik giyimi, maço yürüyüşü, karakteristik burnu, hafif yağlanmış karnı ve kıllı göğsüyle tam anlamıyla ''baba'' bir karakter. gerçekten oyun dünyasında, özellikle gta'da daha önce görmediğimiz cinsten bir ana karakter bu. tip olarak tommy vercetti'yi andırsa bile, içinde bulunduğu koşullar oldukça farklı.

''yozlaşmış'' kızı, eski bir striptizci olan karısı ve kendisinin ifadesiyle sürekli mastürbasyon yapıp video oyunları oynayan oğluyla olan ilişkilerini seyretmek oldukça keyifli. hele psikopat eski dostu trevor ile olan iletişimi çok daha karmaşık ve ilginç. zaten oyunu da bu iki karakter sırtlamış, diğer zenci arkadaş franklin içi doldurulamamış sıkıcı bir karakter portresi çizmişti.
  • gta 6 cikana kadar hayatta kalacaktir. yavrum de santa, sonunun unutulmus yesilcam oyunculari gibi olacagini dusunuyorum.
  • (bkz: michael fucking townley)

trevor philips: ıs that sarcasm?
    michael de santa: oh, you're fucking a-right it's sarcasm! you fuck! a few weeks ago, ı was happily retired, sulking by my swimming pool, and my psychotic best friend shows up out of nowhere to torture me over mistakes ı made, honest mistakes ı made over a decade ago! we, our little posse, are flat fucking broke, but hey, let's go out and spend two million dollars on a tandem rotor fucking chopper, so ı can go steal nerve gas from fucking terrorists! forgive me, you ignorant fuck, but sarcasm is all ı've fucking got! sarcasm, and a room full of you cunts!
  • max payne ile olan benzerliği tartışılamaz , bullettime , tavırlar , hatta fiziksel benzerlik .