• sadece durarak ve bakarak beni germeyi başarmış nadir oyunculardan biri.
  • nasıl matrix serisini izleyince hugo weaving aklıma mr. anderson deyişi ile kazındı ise son bir aydır mr. reese deyişi ile aklıma kazınan aktör.
  • manyak rollere daha bi yakışsa da akıllı uslu rollerde bile çılgın atabilen kenafir gözlü başarılı aktör. person of interest'in ilk bölümüne bakınca benjamin tenten olmuş ya la diye tepki versem de on bölümden sonra karar verdim ki adam mirket bence.
  • lost dizisinde (sahte) henry gale perfomansi ile emmy almasi gerektigini dusundugum oyuncu.
  • lost'u son iki sezondur taşıyan aktör kişisi.

bazı oyuncular var, kariyerinin rolüne ulaşmak için belki bir ömür beklerler. işte benjamin linus böyle bir karakter michael emerson için. adeta yıllar sonra gelen bir hediye.

bir kere de olsa o pörtlek gözleriyle baksa gözlerime, bir şey söylemese de ben durduk yerde çocukluğumu sorgulasam....

ya da i always have a plan dese de tırssam eni konu...

severek izliyoruz.
  • lost 3. sezon 20. bolumu itibariyle, kendini aşmıştır.

--- spoiler ---
    bir yandan locke'a cevap verirken, bir yandan gorunmeyen jacob ile konustugu sahnedeki performansi... soylenecek soz yok.
    --- spoiler ---
  • çok iyi bir aktör sanırım. üzerine yapıştığını düşündüğüm benjamin linus'ı unutturabilen bir performansı var person of interest dizisinde. sarılıp yanaklarından öpmek istiyorum. canım ya. dörtgöz.
  • lost ve person of interest'te oyunculuk yetneklerini sonuna kadar gösteren oyuncu. iyi güzel oynadığı dizileri izliyoruz, seviyoruz da neden filmlerden uzak duruyor onu çözemiyorum.

birde bu adam 60 yaşında olamaz, kesin ip var.
  • cool erkek nedir gosteren adamdır. george clooney'in cool tavırlarını yemişim, emerson abimin bir bakışını bile atamaz clooney.
  • nasıl 60 yaşında olabilir diye sorguladığım adamdır. abicim sen en fazla 45-48 falansın ne 60'ı.

oyunculuğunu hayranlıkla izliyor ve saygı duyuyorum, seyirciye duygu geçişini mükemmel yansıtıyor. harold finch karakterine kim seçmişse bu adamı onu da ayrı takdir ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap