şükela:  tümü | bugün
  • zarrab davasına türkiye’mizin de adının karışmasıyla ilgili gelişmelerin iyice belirginleşmeye başladığını gösteren önemli bir yorum için bkz link

gelen mesajlar üzerine türkiye’mizin ifadesi türkiye hükümetinin olarak değiştirmeyi uygun buldum. ama bence yine de olan bize oluyor ve olacak...
  • çemberi bayağı daraltan hadise. bundan sonra olsa olsa binali itirafçı olur herhalde.
  • zarrab davasında rüşvet almakla suçlananların bu defa da flynn davasında rüşvet vermekle suçlanacağı gelişme.

adamlar (bkz: akp) koskoca türkiye cumhuriyeti'ni uluslararası organize suç örgütüne çevirdiler.

kafa da çalışmıyor ki... hayır, iki gram zeka olsa dersin ki, peki, yapıyorlar ama biz anlamıyoruz. bu geri zekalılar hem içeride, hem dışarıda çatır çatır suç üstü yakalanıp duruyorlar. haydi içeride yakalanınca montaj dersin, kandırıldık dersin, geçer gidersin. ama dışarıda yakalanınca o da işlemiyor.

ondan sonra dış mihrakların oyunu filan de geç...

evet, bence de dış mihraklar çok etkili.

mesela ışid'e tırlar dolusu silahı dış mihraklar gönderiyordu. yakalandılar.

mesela kendi toprağına iki füze sallayıp savaş çıkarmak dış mihrakların fikriydi. yakalandılar.

iranlı bir dış mihrak olan zarrab'dan rüşveti de dış mihraklar yedi. yakalandılar.

türkiye'nin 79 senelik toplam dış ticaret açığını iktidarlarının sadece ilk 6 senesinde ikiye katlayanlar da hep bu dış mihraklardı. aslında çoktan yakalandılar, ama kimse farkında değil. halkımız veriden anlamaz. şimdiki durum çok daha vahim.

kentsel dönüşüm filan diye ülkeyi satıp kendi ceplerini şişirenler de dış mihraklar.

aynı dış mihraklar yıllardır ülkede basın özgürlüğü bırakmadı.

aynı dış mihraklar yüzünden adalet sistemimiz sizlere ömür.

neyse ki tepemizde akp var da, bu dış mihraklara karşı durmaksızın savaşıyor.

aynen devam.
  • şu anda savcıyla anlaşması abd seçimlerine rusya müdahalesi davasıyla ilgili söz konusuymuş. zarrab davası da işin içinde mi bilemedim. kahrolsun ingilizce.
  • itirafçılık yeni moda mı sorusunu sorduran gelişme
    https://twitter.com/…news/status/933942790458888192
  • turkiye'de sadece ic politika malzemesi olarak kullanilan olaydir.

konu aslinda amerikan secimlerine rusya parmaginin ne kadar karistigi ile ilgili. mueller flynn'i manafort'ta oldugu gibi tutttugu yerden sikistirmaya calisiyor. su anda gorunen kismi ile flynn'in erdogan'a ne iceride ne disarida zarar verecek durumu yok. hatta ic politikada elini bile guclendirir. feto'nun basini getirmek icin denedigim yollardan biriydi derse bu konuda her turlu muhalefeti susturur. milletin belki tek elestirdigi sey niye 150 milyon dolar degil de 15 milyon dolar teklif ettigi olur.

erdogan'in iktidari kendi omrunu tamamladigi icin catirdiyor. en az 5 senedir ulke yonetilemez halde. surekli varolussal bir kriz icinde. erdogan'in zayiflamasi bircok kesimde heyecan yaratsa da bir cogu elestiri olsun da camurdan olsun havasinda konusuyor. ulkenin muhalefeti de en az erdogan kadar vizyonu olmayanlardan olusuyor. yani 15 senede ulke muhalefet namina bir milim kipirdamadi. o yuzden erdogan zayiflarken hala 90'larin turkiye'sinde prim yapan seylere tutunabiliyor. kimse cogulcu demokrasi namina, bireyden devlete gidecek yonetim namina konusmuyor. muhalefet de dahil herkes olumune devletci, senin putun mu benim putum mu kazanacak uzerine politika yapiliyor. hepsi de vatani masallah herkesten daha cok seviyor.

miadini dolduran iktidarlarin cokmesi icin mutlaka devasa bir olayin gerceklesmesi gerekmiyor. birgun lider cikar maradona pele'den daha iyi futbolcuydu der ve guvendigi milyonlar yuhalamaya baslar.
  • yeni bir kaynak için bkz. link
  • (bkz: #72519762)
  • akp döneminde gerçekleşecekmiş...

vurdukça vuruyor herifler.

elinize yuzunuze bulastirmadan yediginiz bi' sey var mi la?
  • zarraba bağlanırsa hiç şaşmayın.