şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahçe'ye transferi konuşulan top tepici
  • zurich forması giyen 24 yaşındaki santrafor.fenerbahçe ile anlaştığı iddia edilmiş.

https://sport.ch/…ich-und-fenerbahe-sind-sich-einig
  • öyle takımı taşıyacak biri değil, tekniği de iyi sayılmaz ancak epey güçlü bir forvet, hava toplarında çok üstün ve çok sert şutlar çıkarıyor. fark yaratacak kadar süratli veya ivmeli değil, temposu ve 90 dakika enerjisi orta düzeyde. en uçta sırtı dönük beklemek yerine bir tık geride oynuyor, top saklama özelliği pek olmasa da pratik oynayıp beklenmedik paslarla geriden fırlayanları pozisyona sokabiliyor, saha görüşü bayağı iyi. ancak karakteri biraz puşt gibin, ortamı geren tiyatrovari hareketler yapabiliyor.

bilindik forvetlerle açıklayacak olursak soldado + janssen: soldado'nun saha görüşü ve bitiriciliği ile janssen'in kazmalığı, fiziği ve mücadele gücünün birleşimi. epey düşük kalibreli bir cavani de denebilir.

kısacası modern futboldan uzak ama gelirse en azından ligimiz için fena sayılmayacak özelliklere sahip.
  • fc zürich'in sportif direktörü thomas bickel'in fenerbahçe ile anlaştığını iddia ettiği futbolcu.
  • izlediğim kadarı ile, güçlü fiziği ile ön plana çıkan bir futbolcu. orta seviyede bir topçu gibi duruyor, fm 18 den de bir göz atmak gerek.

fakat bu tip, güçlü fiziğe sahip kolay yıkılmayan topçular bizim ligimizde iş yapabiliyor. fernandao gibi mal ve kıt beyinli değilse oldukça fayda sağlayabilir fenere.

sırtı dönük top tutan ve etrafına servis yapabilen tipte bir santrafor şart takıma biraz. özellikle iç saha maçlarında ileride, stoperler arasına girip, kafa topu alarak boğuşacak ve dengeyi bozacak santrafor yıllardır ihtiyaçtı. fernandao denilen futbol fukarası, bir nebze zeki olsaydı bu açığı kapatabilirdi fakat maalesef ki olmadı.

ben, şayet pahalı bir transfer olmayacaksa, denenmesi gerektiği kanaatindeyim.

sansasyonel çıkışlarının olması, takımı ateşleyebilecek hareketleri vs. bizim ülkede ses getirebilir.

denenmeli.
  • fakir zlatan'ı.
  • fenerbahçemizle anlaştığı iddia edilen forvet. gelirse soldado'nun gitmesi lazım zira slimani, frey ve soldado forvet hattını gereksiz şişirir. ayrıca adam bildiğin fakir cavanisi.
  • fifa 16'da süperstar oluyordu.

fenerbahçe kadrolarımda alen halilovic, bernard mensah ve ross barkley ile birlikte değişilmez 4 oyuncumdan biriydi. dolayısıyla sırf bu yüzden bir maçlık da olsa o formayla izlemek isteyeceğim 4 oyuncudan biridir kendisi.

hadi inş diyorum.
  • valla izlediğim kadarıyla çok beğendim. herşeyden önce çok hırslı bir oyuncu.geçen sezon 31 lig maçında 9 tane sarı kart yemiş. bize böyle hırslı, başarıya aç adamlar lazım. bunun dışında son vuruşları gayet iyi, çok enteresan golleri var. hava toplarında etkili ve iyi servis yapıyor. abartma diyeceksiniz belki ama vallahi slimani'den daha çok heyecanlandırdı beni. inşallah alınır.
  • isvicre futbolunu sadece baselin sampiyonlar ligi maclarini izleyecek seviyede biliyorum. izlenecek bu kadar lig varken, bir futbolseverin oturup izliyorum demesi (varsa eger) takdire sayan. bunu soyleyeyim oncelikle.

bu itirafi yaptiktan sonra, michael freyi rahatlikla youtubedan izledigimi soyleyebilirim. sadece golleri degil yalniz, maclarinda kendi adina hazirlanmis videolari da. atiyorum young boys-zurich gibi spesifik bir mac. bundan sonraki adim 3-4 macini 90 dakika izlemek olur. bizden onceki maclar tabii kastim.

ama izledigim kadariyla farkli forvet ogelerini bunyesinde barindirdigini dusundum. misal, turkiyede basarili olmus bir tarz olan elmander tipi forvet orneklerini gordum. takimla beraber geriye geliyor, pres yapiyor, yildiriyor zaman zaman.

diger bir ornek ise, guclu ve ayakta kalmayi iyi beceriyor. duvar gorevi yapabiliyor. bu turkiye ligi icin onemli. ha bunu isvicrede yapiyor, bizdeki ismail gulduren tadindaki defanslara karsi ne yapar bilemem.

bir tutam da serhat ve nobre barindiriyor icinde. serhat gibi kanatlara inmeyi seviyor, hirsli, istekli. nobre gibi de takipci ve kafa topu seviyor.

bu sartlar altinda, baya basarili olabilir gibi geliyor acikcasi. isvicre ligi severleri yorumlamaya davet ediyorum. *