şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilk yaridaki kotu fenerbahce'de 22 macta 5 gol atmis futbolcumuz.
    2.7 milyon euroya alinmis, parasina gore iyi bir forvettir. yeni transferler takima monte edildiginde performansi artacak, pek cok entryi sildirtecektir.
  • oyunu rakip alana yıktığınız maçlarda iş yapar fakat ilerde top tutsun diye oyuna alınmaz çünkü tekniği sıfırın altındadır. attığı gol sayısı bu kötü takım için gayet iyidir.
  • larin ile takaslasak hic fena olmaz en azindan kuzey amerikali gevsekligi give me 5 sarsakligi yok
  • yani fenerbahçe taraftarlarının artık ne kadar vasatliga battığını görmek isteyenler geçmiş entrylerdeki ne övgüler yağdırdıklarına baksın. bir futbolcunun hiçbir yeteneğini olmaz mı ya ben böyle bir şey görmedim.
  • michael frey'i fenerbahçe forması ile gördüğüm her maç sayın daum' un dediği gibi " dehşete kapılıyorum". yok abi olamaz böyle bir şey... ama evet oluyor, fenerbahçe' ye dair hiçbir şeye şaşırmıyor insan. sonumuz hayrolsun..
  • (bkz: #82725029)

takima geleli 6 aydan fazla oldu, hala daha bu arkadasin notunu tam olarak veremedim. oyun ici verimliligine bakiyorsun, ne top surebiliyor, ne top tutabiliyor, top kontrolu bile sikintili, fundamental rezalet seviyede. ama bir yandan oynadigi maclarda girdigi pozisyonlarin da buyuk bolumunu affetmedi, dogru noktaya cakti topu sagli sollu fakat sikinti su ki uzun sure boyunca hem takim cok kotuydu, hic pozisyona giremedik ki frey'in finishing'ini tartisalim, hem de frey ciddi oyun sureleri alamadi. eldeki bir diger kaynak youtube video'lari da vuruslarinin tehlikeli oldugu tezini destekliyor ki forvet dedigin adamin en onemli ozelligi topu kaleye sokabilmek oldugundan frey'in hala daha iyi forvet olmak durumu icinde bulunma olasiligi var. ama herifte iyi seviyede gol vurusu da yoksa rahat sekilde 30 senelik yasantimda fenerbahce'de izledigim en kotu futbolcu, bunun tartismasi yok.

hepsini gectim, bakin adamin futbolculugunu tartisiyoruz burada, ama bu duruma ragmen diger iki ahlak fukarasinin forvet diye dolastigi takimda en azindan ic sahada takimin forveti bu adam olmali. forvet pozisyonunda oynayan diger iki sahis hem karakter hem de yetenek olarak o kadar vasatin alti durumda ki herkes noel tatiline saga sola kacarken bu adamin karlar altinda idman yapmasi basli basina yetiyor o formayi almak icin. saha icinde de cabaliyor, mucadele ediyor, digerlerini aksine elinden geleni yapmaya calisiyor her zaman.

ic sahada frey, dis sahada ayew, eldeki malzemeyle bu takimin forvet recetesi budur. aksi durumda slimani okuzu daglara taslara, soldado eskiyasi hakemin cebine calismaya devam eder.

ps: unutmadan bu kadar tartisilir haliyle kendi basina cevirdigi bir anderleh maci var, o macta frey oynamamis olsa bugun zenit macini oynuyor olmayacaktik belki. frey'in disinda takimda bunu anadolu takimlarina karsi bile, tek mac olsun yapabilmis tek oyuncu mehmet ekici.

edit: bu arada ismi mişel fray diye okunuyor.
  • youtube videosuyla takıma itelenen büyük kazma.

bu çocuğun nasıl bağlantıları var da fenerbahçeye kapağı attı araştırılmalı. süper ligde herhangi bir takımda ilk 11 çıkamaz. 10 metre top süremiyor lan, ayağına atılan topu stop edemiyor. amiyane tabirle tam bir kazma
  • atletizm takımımıza yönlendirilmesi daha iyi olacak sanki. yüksek atlama olur, cirit olur, topsuz bir şeyler olsun da. yine de bu takımda alper potuk gibi bir hayvan oğlu hayvan varken frey'i sorgulamak da pek mantıklı gözükmüyor.
  • bitiriciliği, adamlığı ve delici bakışlarıyla yeni van basten olacağını düşündüğüm vasat oyuncu. 3 sene sabredersek gol krallığına ambargo koyan yerli bir ibrahimovic sahibi olacağız gibime geliyor.
  • caliskanligi, pozisyon almasi, atletik yapisi, hem havadan hem yerden geleni geceni gole cevirmesi ile iki seneye yerli ronaldomuz olacak. ancak sorun su ki asil ronaldo da yaslandigi icin freyi avrupa devlerine kaptirmamiz olasi.