şükela:  tümü | bugün
 • ınstagram'da "soccer mondial'e katıldığımı açıklamaktan heyecan duyuyorum" şeklindeki paylaşımını görünce ilk başta bir abd kulübüne itelemişiz diye sevindirip, sonrasında bunun bir menajerlik anlaşması olduğunu anlamamla hayal kırıklığına uğratan futbolcudur.

  oysa ki foto tam da transfer fotosu gibi duruyordu.

  not: anladın sen :(
 • ahmethan malının isviçreli olanı.
 • bu adami topcu diye alan kisi kimse futbolla olan tum iliskisini kessin
 • bunun alınmasında emeği geçenlerin ben aklına tüküreyim. lan hiç mi bakmadınız bu kim diye? adam hayalini kuramayacağı takımda forvet oynuyor. tek artısı uzun boylu olması onun da hiçbir anlamı yok. devede de boy var bu arada.
 • biraz maldonado, biraz beuvenu, biraz da deniz barış karışımı bir oyuncu, hepsinin en kötü özelliklerini birleştirmişler.
 • lig başladı, "frey fenerbahçe kalitesinde değil" dediler. lig bitiyor, düşme potasındayız, yine "frey fenerbahçe kalitesinde değil" diyorlar. herhalde o kadar düştük ki frey'in kalitesi fenerbahçe'nin üzerinde kaldı!
 • yeni david beckham olduğunu düşündüğüm vasat futbolcu. gününde bi frey kale önünde nükleer bombadan daha tehlikelidir.
 • ersun yanal geldiğinden beri fenerbahçe forvetleri

  michael frey lig 66 dakika kupa 38 dakika toplam 104 dakika 0 gol

  islam slimani lig 200 dakika 0 gol kupa 170 dakika 0 gol uefa 100 dakika 1 gol toplam 470 dakika 1 gol

  roberto soldado lig 912 dakika 4 gol 3 asist kupa 100 dakika 1 gol 1 asist toplam 1012 dakika 5 gol 4 asist

  soldado'ya 9 maçta 90 dakika süre vermişken frey'i 1 defa olsun denememiş, geçen haftaki alanya maçı olmasa frey'in ersun yanal'dan aldığı süre 90 dakikayı bile bulamıyor. bu sezonki ersun yanal harici performansı 1023 dakikada 5 gol 1 asist(uefa 2 gol 1 asist, lig 3 gol), soldado ile aşağı yukarı aynı performansı veren adamın hiç denenmemesi açıklanamaz. soldado'nun sözleşmesi seneye biterken ve slimani bu kadar berbat oynamışken kendisini 1 defa bile değerlendirmemesi ersun yanal'ın frey'e karşı önyargılı davrandığının en önemli göstergesi. bir şey yapamaz ve oynatmazsın, anlaşılır. ama kadronun durumu belliyken ve tolgay arslan, alper potuk, mehmet topal gibi zararlılara o kadar şans vermişken frey'e şans verilmemesi adil değil.

  tanım: isviçreli forvet.
 • elden çıkarılamıyorsa, -ki bence bu maaşla faydalı oyuncu olarak takımda tutulması daha mantıklı olur- bu adamın acilen göbekte pres yapan insan-yiyen-ortasahaya dönüştürülmesi gerekiyor. sırf tipi benziyo diye adamı forvet oynatmanın anlamı yok. halbuki enerjisi, kuvveti ve oyun görüşüyle merkezde takımın direncini ve dinamizmini sağlayabilir. her maç ne kadar çok top çaldığını ve forvetteyken ne kadar çok top kaybı yaptığını gördük. zaten uzaktan şutları da kale önündeki bitiriciliğinden kat kat iyi bir oyuncu.

  şu an üst seviyede önlibero olarak parlayan çoğu kuvvetli topçu çok kısıtlı tekniğine rağmen iyi futbol eğitimi aldığı için önlibero oynuyor. frey de pajtim kasami gibi bir yorulmaz bir box to box olarak çok daha faydalı olabilir, gol katkısı yapabilir. bence ersun yanal'ın o rakibi sıkıştıran futboluna çok uygun bir oyuncu olacaktır böyle bi mevki değişikliği denenirse.

  edit: tevfikken bunu daha önce dile getirmişti. (bkz: #83232076)