• dunyada tanimayan insan olmadigini dusunebilecegimiz kadar meshur, milyonlarca hayrana ve tabii ki bi o kadar da kendinden nefret edenlere sahip, dunyanin en cok satan albumunu cikarmis, danslari, muzigi, klipleri ile yeri gogu oynatmis, konserlerinde enfes sovlar sunan ve artik zenci olmayan ve ve ve yuzu super deforme olmus -ajda pekkandan cok estetik- supermegahiper star..
  yarattigi sansasyonlari ile de meshurdur: cocuklara cinsel taciz, 35. estetik oparesyonunu oldu, rengini actirdi, oksijen cadirinda uyuyor, lisa marie presley ile evlendi, bosandi walla, porno yildizi arkadasinin rahmini kullanarak cocuk yapti vs vs..
  kendine has bir tarzi vardir: siyah lofir ayakkabi, beyaz corap, kisa pacali pantalon, gomlek, sapka, pullu eldiven ve estetiklerle orjinaliteyi yakalamis bir yuz..
  koydeki memet emminin bile taniyip, izleyip, arada bir moonwalk yapmaya calistigi bir akim.. olunce ne olucak merak konusu......

  edit, 26.06.2009: "olunce ne olacak merak konusu?" izliyoruz saskin saskin...
 • çocuklugundan nefret etmeyi, çocukluguna dair herseyi karalmayi kendini kurtarmak olarak algilayanlarin bir numarali günah keçisi.
  çogu zaman ,müzigine, sözlerine, ve inanilmaz cok yönlülügüne bile bile yüz vermeyip, amerikanin boyali basinin hedef gösterdigi
  bir takim özelliklerine takilip kaldigimiz, en akli basimizda olanin bile hakkinda
  "oksijen cadirinda yatiyomush abi.", "cocun düdüklüyomush abi", "rengini actiriyo koduum"
  dedigi sahsiyet.
  milyonlarca dolarin arasinda yasayan bir yanliz adam.(cocuk)
 • burnunu yere dusurmus ucaktan inerken...
 • jarvis cocker'ın sürekli uğraştığı, brit awards'ta "sahnedeki tanrıymış gibi hareketlerine kıl kapması"yla sahneye fırlayıp dalga geçerek şovunu piç ettiği adam. şovdan sonra m.j. jarvis cocker'ı mahkemeye verir, ancak sahnedeki dansçıların michael'ın önünde tanrının önünde duruyormuş gibi durma talimatı aldıkları da basına yansır, olaylar gelişir.
 • bukres konserinde sahneyi jetpackle terk ediyor.. man in the mirror parcasi esliginde, super bir siberlik ve karizma ile -bin dane insan kiyafetini giydiriyor ve geri sayim yapiliyor-, o giderken sarkiya vokalisti devam ediyor. esasinda sahneyi o sekilde terk edenin mj olmadigi, bir kopyasi oludugu, bunun ise ortamdan rahat uzaklamasini saglamak amaci ile yaptigi soleniyor cunku michael'in kendi konusunda cok takintili oldugu ve jet hedesi ile ucmiyacagi soyleniyor.
 • dans konusunda dehşet yetenekli, tekrar eskisi gibi jackson 5 ile albüm yapacak pop starı..
 • albümlerinde gitar, piano ve bilimum müzik aletlerini çalan, ritimleri yazan, söz ve beste yapan, kliplerinin senoryosunu yazan, senoryolu ilk klibi çeken [thriller], sahnede yapılcak şovu hazırlayan ve elemanlarını bizzat eğiten tam bir müzik ve şov sanatçısı... [dans figürlerini uyumadan önce gözlerini kapar ve düşünürmüş, öle bulurmuş işte..]
 • burnu büyümeye başlamış yeniden eski haline dönüyormuş
 • dunyaca meshur bir degustator
hesabın var mı? giriş yap