şükela:  tümü | bugün
 • fanları tarafından jordan'la kıyaslanan tüm basketbolcuların idolüdür jordan ve hem kendi zamanının hem de tüm zamanların en büyük basketbolcusudur. oyunu değiştiren, nba'in nba olmasını sağlayan 1 numaralı faktördür.

  kendisiyle en çok kıyaslanan kobe ve lebron, nba'in pazarlama işleri için jordan'dan sonraki boşlukta yaratmaya çalıştıkları reklam kopyalarından fazlası değildir.
 • wizards’ta bile oynarken top eline geldiğinde bize bi titreme gelirdi.

  değil basketbolun, gezegenimizin gelmiş geçmiş en iyi sporcusudur.

  lütfen artık majestelerini birileriyle kıyaslamaktan vazgeçin; susun ve pubg oynamaya devam edin.

  bu arada rutracker.org'da majestelerinin külliyatı var. jordan'ın kendinde bile öyle bir arşiv olmayabilir. tüm sevenlerine duyurulur.
 • adam en iyi savunma 5ine 9 kez seçilmiş. ayni zamanda en skorer oyuncu.
  ısim vermesem de aklınıza 1-2 isim geliyor. diğerlerini önce kenara koyun.

  38 yaşında bile 50 sayıdan fazla atmış.
  daha ne yapsın, hep ayni dönemde zayıf rakipleri ezdi demesinler diye ara verip geri döndüğünde bile iş yaptı.
  sadece skor yapabilen ve reklam yüzü olan oyuncuları seviyor olabilirsiniz. fakat bu gerçeği değiştirmeyecek.
 • basketbol'dan çok anladığımı söyleyemem ancak izlemekten gerçekten keyif alırım. lebron olsun kobe olsun gerçekten döneminin en iyi oyuncularıydılar. ancak mj bambaşka bir şey izlemesi o kadar keyif verici ki.
 • mj ile kıyaslanacak oyuncu yoktur efsane olarak
  sadece stat ve tarz olarak kobe ona anca yaklaşabilir onun dışında yavşaklığın lüzumu yok.

  topu sektirmesindeki şeklini siktiğiminle içeriye girerken balerin gibi yumuşacık dallamayı yazanlar trolldür.
 • kendisi tarihin en büyük basketbolcusu değil, tarihin en büyük sporcusudur.
  siktirmeyin lebronunuzu, finallerde süpürülen goat mu olur mk.
  kendisi 93te tamamen emekli oldaydı belki şimdi lebronla karşılaştırılabilirdi, ama olmadı.
 • tarihin en sporcusu falan değildir. siktirtmeyin belanızı.
 • abartma ve saçmalama konusunda aşmış örnekler verilen basketbolcu.

  mesela adam demiş ki ;

  "jordan yenilmez. istatistiklere bakıp derin derin analizler yapabilirsiniz. ama jordan'ın olduğu takım yenilmez. bu yeterli sadece"

  jordan kariyerinde sadece 8 sene şampiyonluğa oynayan, stern kuralları değiştirinceye kadar play-off başarısı olmayan bir oyuncu.

  başka biri;

  "nba'in nba olmasını sağlayan 1 numaralı faktördür."
  kusura bakma da o senin cahilliğin, nba'in nba olmasını sağlayan 2 kişi vardır 2 si yüzünden stern jordan'ın önünü açmıştır. stern'ün katkısı bile jordan'ın çok önündedir. stern olmasaydı jordan olmazdı. nba'i nba yapan bird ve magic'tir onların boşluğunu stern jordan ile doldurmaya çalışmıştır.

  hele bu süper tam bir geri zekalı cahil önermesi;

  "gezegenimizin gelmiş geçmiş en iyi sporcusudur." bunu diyen adamı direk cahil ergen diye işaretleyebilrisiniz, hatta kara cahil diye de not düşün. kendi sporunun bile gelmiş geçmiş en iyisi değil, (işin komiği basketbolun gelmiş geçmiş en iyi oyuncusunun başlığında hepi topu 2 giri de olması sözlüğün genel basketbol cehaletinin güzel bir örneği) ergenler tarihin en iyi sporcusu diyebilecek kadar şuursuzlar.

  ki jordan'ın gelmiş geçmiş en iyi kabülü kadar saçma bir şey de yok, bir tarafata kariyerlerinin tamamında hiç kaybeden takımda oynamayıp takımının yıldızı, hem de stern'e rağmen şampiyoluklar kazanan modern zamanlarda 3 oyuncu var (bird,magic, duncan) diğer tarafta stern kuralları değiştirip hakem avantajını jordan lehine değiştirinceye kadar hiç bir başarısı olmayan jordan.

  kaldıki jordan için başlayan bu kural esnetme işi yüzünden şimdi oynanan saçma sapan basketbol ortaya çıktı, mücadele ve savunma olmayan basketbol.
 • "siz bakmayın basketbolun bile en iyisi değil" diyenlere, evet kendisi gezegenin, gezegen yazınca bir tuhaf oluyor farkındayım, gelmiş geçmiş en iyi sporcusudur. bugün lebron için 35 yaşında artık yaşlanmaya başladı/yaşlandı, performansı düşmesi normal diyenler jordan'ın 40 yaşına yaklaşık 50 sayı attığını 40'lı yaşlarda birden fazla defa 40 üstünde attığını yorumlamakta çok sessizler. evet ergen değilim, jordan'ı çok seyrettim, kendisi basketbolun ve spor tarihinin kanımca en iyisidir.