şükela:  tümü | bugün
 • beetlejuice'ün ta kendisi ve aynı zamanda batman rolüne en çok yakışan aktör. bunlardan sonra çok büyük bütçeli filmlerde oynamamıştır ama mesela multiplicity'de kendisinden çıkan 3 kopyayı canlandırmıştır. bayağı zor bir iştir aslında, bir filmde aynı adama ait 4 farklı karakteri oynamak, gerçi cüneyt arkın abi de yapmıştır bunu ama, 4'ünün de ruh halleri birbirinden çok farklı olsa nası olurdu bilemem, maykıl keytın o filmde çok enteresting'dir.

  yatalak bir hastayı oynadığı my life wardır mesela, adam günden güne erimektedir ama karısı da hamiledir öte yandan, adam yaşama umudunu hiç yitirmez. gerçek bi hikayeden uyarlanmıştı film ama michael keaton'un ifadeleri beni ağlatmaya yetmişti, çok başarılıydı...

  en son da jack frost'ta izledim, country-rock şarkıcısıydı, kendi sesiyle hem de ve ustaydı...

  gerçek ismi michael douglas olmasına rağmen, hollywood'un en başarılı, yetenekli aktörleri arasına girer, gerekirse damdan düşer.
 • gozlerine ve kendisine hasta oldugum aktor..mimikleri cok sirindir, tipten tibe girebilir..ayrica much ado about nothing'de de oynamaktaydi orda da oldukca eglenceliydi..my life'da honkure honkure agladigimi da eklemem lazim heh..
 • en batman gibi bakan ve en kısa boylu batman... bi de bi film vardi, akil hastanesinden çikip beysbol maçina giden dört deli vardi, adini hatirlayamadim, bilen yazsın, mütemadiyen star yayınlıyor... galiba dream team'di adi...
 • oyle yetenekli bir adamdir ki bu, beetlejuice filmini iki hayat arasinda kalmis bir ciftin hayatini anlatan depresif bir film olmak iddiasi ve kimliginden cikarmis, sette yaptigi emprovize maymunluklar ile filmi komediye cevirmistir.

  tim burton in filmin akisini tamamen michael keaton in keyfine biraktigi soylenir.
 • en iyi ve tipi en uygun batman'di. (diğerlerinin sarıbaş val kilmer ve sürme gözlü george clooney olduklarını hesaba katarak)
  desperate measures'da hapishane hücresinde kum torbası kaldırarak yaptığı damarlı kol kaslarını hafızamdan silmek istiyorum.
 • 9 eylul 1951* dogumlu, gercek adi michael john douglas olan ve ismini degistirmesi gerektigini dusundugunde elinde tuttugu gazetede yeralan diane keaton resminden etkilenerek keaton soyadini alan basarili oyuncu.

  (bkz: imdb)
 • tim burtonın favorilerinden olan ve bulunduğu kabın şeklini alan yalanası aktör.*
  beetlejuice ve batman gibi zıt ve uç karakterleri başarıyla canlanlandırmış yetenek yumağı.*
 • pacific heights, desperate measures, quicksand gibi kıyıda kalsa da çok sağlam işler çıkardığı filmleri mevcuttur. rol seçimi ve seçtiği role bürünmesi cidden başarılıdır. beetle juice filmindeki çatlakla pacific heights'daki psikopat kiracının aynı adam olduğunu düşünmek bile bir hoş eder adamı. gerçek adı michael john douglas'tır. soyadını diane keaton'dan araklamıştır( diane keaton'un da gerçek adı bu değil o kimden yürütmüş meçul)

  adını değiştirmesi ile ilgili sorulan soruya verdiği cevap filmlerden anladığının bir göstergesidir: .evet adımı değiştirdim çünkü bu isimde iki aktör daha vardı. biri anladığım kadarıyla gayet iyi işler yapıyordu, diğeri de ucuz pornolar.... basic instinct gibi.

  not: iyi işler ile kast edilen ünlü bir tv sunucusu olan mike douglas'ınkilerdir.
 • nicole kidman ile film cevirmis sansli aktorlerden biridir. (bkz: my life)
 • bir shakespeare uyarlamasi olan much ado about nothingde sergiledigi deli karakter seyredilmeli, takdir edilmeli, onunde egilinmelidir.
hesabın var mı? giriş yap