şükela:  tümü | bugün
  • bi ilginç.
    avantasia'nın yeni albümünü dinlerken "lan yine kiske var?" dedim.
    netten biraz kazınca şöyle komik bir tablo çıktı ortaya: gamma ray, aina, avantasia, masterplan, edguy albümlerinde konuk vokal olarak yer almış kendisi. prodüktörler bu adama rock/metal söylemekten başka şans tanımıyor olabilir, dolayısıyla ekmek yemek için bu guest vocal işlerine yazılmış olabilir. nedir bu kiskedeki "dostum metal çok bayık" tribi tüm bunlara rağmen işte onu anlamaya imkan yok. tutarlılığını parasal problemlerden dolayı koruyamıyorsan bari rock/metal olmayan yaratıcı işler çıkarıp saygı gör; o da yok. tüm bunları gözlerinde yaşlarla okuduğunu biliyorum michael ama bu iş burada biter. ya mahalle karısı tutumunu değiştir, ya da yenilikçi solo albümünle bizi götedip çenemizi kapa; 2binlerin king crimson'ı ol.
  • yapilan bir roportajda "maiden'a ingiliz olmadigim icin alinmadim,cunku milliyetci fan'lerin tepkisinden cekiniyorlardi" diyen cok kaliteli vokalist.
  • helloween'e geldiginde daha 18 yasindaydi. keepers of the seven keys1&2 de kendini kanitladi.
    ama hic bir zaman iyi bir grup adami olamadi. helloween'da hic bir zaman en buyuk grup olamadi. kadro bin kere deisti, simdi toptan yeni kadro, muzik her zaman superdi ama hep gruptan cikti birileri.kiske sorunlu bi adam olmasaydi hala en 5 vokalistten biri olurdu ama solo albumlerinin igrencligiyle hic birsey yapamaz. tabi vokaline hic kimse laf soleyemez, gumus girtlaktir kiske. ole soleyen bi daha cikmadi, butun power gruplarinin vokalistleri hem teknik hemde beste olarak tamamen onu taklit etti. hicbiri de tutulmadi.
    (bkz: www.michaelkiske.com)
  • bana bir "büyük beş" say derseniz, halford, dio, dickinson ve geoff tate'le beraber bu "gümüş gırtlak"ı da yazarım, hüzünlü bakışlarla uzaklara dalar, okul sıralarına helloween yazdığımız günleri hatırlarım, kahveye gidip bir çay söylerim. büyüktür...
  • gümüş sesli hayvanoğlu hayvan. bizleri happy happy helloween den mahrum etmenin cezasını şu an udo ya benzeyerek çekiyor. balkabağıydın patates oldun kiske efendi
  • live in the uk albumunde de gorulup duyulabilecegi gibi,konserlerde de studyodakinden daha az muhte$em bir sesi olmayan insan.
  • keeper of the seven keysin vokalli herhangi bir kismini 10 saniye dinlemek yetecektir bu $ahsin muazzamligini anlamaya.i want out ya da a tale that wasnt right,hic farketmez.ama dombililik yapip grubun icine eden de odur.

bir aralar bruce dickinsonla kiyaslanan vokalist.bu duruma kar$ilik "michi nere bruce nere be?" denilmesi gereken vokalist.
  • kiske - somerville albümüyle beni üzdü. hoş albüm mü desem bilemiyorum. hala severim ama bu herifi, keşke helloween'e geri dönse, eski şarkıları söylemeye sesi yetmeyen herifi de atsalar gruptan.
  • 50 yaşına geldi ama kendisinde hala iş var. özellikle power metal camiasında, geniş ses aralığına sahip bazı vokallerin bile 40larından sonra düşüşe geçtiklerini görmek mümkün*. ancak kiske, kendi konserlerinden ve son wacken 2018 performansından anlaşıldığı kadarıyla, sahnede uzun yıllar geçirmeyi amaçlıyor.

helloween'in bundan sonraki albümünde kai hansen ve michael kiske'nin de yer alacağı söyleniyor. albüm nasıl bir tat bırakır, orasını bilemem. ama kiske helloween'le bir turne devirir diye tahmin ediyorum.
  • bir janrın doğmasına (power metal) imzasını atmış, sonrasında yaptığı hiç bir işte dikiş tutturamamış olmasına rağmen epey kalabalık bir hayran kitlesi bulunan muhteşem ses, canlı olsa da dinlesek