şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: aimee mann)
 • stanley kubrickden sonra gördüğüm, en steril ortam yaratma konusunda takıntılı yönetmen. genellikle yalnız adamların hikayelerini anlatmasını çok iyi başarır.filmleri biraz durağan seyirde olsada ali filmini dört gözle bekliyoruz
 • kaliteli filmleriyle bilinen hollywoodun başarılı seneryo yazarı yönetmeni...
 • (bkz: manhunter)
  (bkz: ali)
  (bkz: miami vice)
 • modern yapı-kavşaklarının minimalist açılımı. the keep'in ulaştığı kayıp anlar statüsüyle birlikte; her janrı yeterli cool dozajıyla tekrardan tanımlaya bileceğini kanıtlamış; şuç üçlemesiyle kendi şimşeklerine saygı duruşunda bulunmuş-zor adam. kanımca "the insider" en olgun, the keep' en yabancı-ve heat en bilindik filmidir.
  ama hep akılda tutulması gereken; mann'in sinemasını biçimleyenin ilişkiler olduğu gerçeği. bu bazen, beklendiği üzere bir kadınla erkeğin ilişkisi olabilir. ama bir kaç saniye berisi bir erkekle bir erkeğin ilişkisidir. bir hırsızla bir polisin, bir şehirle bir insanı ve tüm medeniyetle doğanın ilişkisini görürsün onun filmlerinde. ve an gelir hepsi bir birine bağlanır. dikkatli bakmana gerek yok. bekle, gelecektir.
  tüm o aksiyon sanelerinin müthişliği ile çelinemeyecek bir okyanus manzarası yatıyor bu merminin sersemlediği yerde. yaptığı işe saygı duyduğu için sen takılırsın hd viper kameralara, spinotti'nin takımyıldızı çehresine ve kuşkunun ritmi çarpar seni arka planda. ama meselesi seninledir. bu dünyanın bir sokağında bu tür bir ilişki, bakış olduğunu bilir. bahse girmiştir. beklersen gelecektir...
  ayrıca mann kişisel üniversite tarihimi de düğümlemiştir benim. önce de palma ile vecdi sayar çekişmesi. " -ya bırak hocam loach'ı cannes'da de palma'nın yeni filmini gördün mü? ondan söz et sen'ler; sonrasında pro-nun 'ne tür filmlerden hoşlanırsın? sorusuna/manhunter dvd'sini masaya fırlatarak: "işte bu tür filmlerden hoşlanırım..." demeler. gel de tutukla şimdi bu zihni.
 • eğer manhunter adlı filminin, türkiye de manastır diye çevrildiğini öğrenirse, ab nezdinde gönüllü türkiye düşmanlığı yapmaya aday yönetmen.
 • heat ve insider ile mesleğinin bence zirvesine çıkmış yönetmen. dikkatli izlemek gerekir filmlerini, özellikle insider'ı. oyle elinizde mısır, yaninizdaki ile muhabbet ederek izlemeye kalkarsanız, giremezsiniz filmin içine, bir bok anlamazsınız, kitap okur gibi izlenmek ister filmleri.
 • son filmi collateral'da her zamanki çizgisini ve stilini sürdürdüğünü gördüğüm yönetmen. hele filmin başında taksi şöförü max (jamie foxx) ile müşterisi annie'nin (jada pinkett smith) enfes gece görüntüleri eşliğinde öyle bir muhabbetleri var ki, işte o andan itibaren film sizi içine alıyor ve bitene kadar o taksinin içinde vincent (tom cruise) ve max ile beraber sizde yolculuk ediyorsunuz. long live michael mann.
 • heat ve last of the mohicans ile aklımıza ismini kazımış,dahi deyip işin içinden çıksam mı bilemiyorum,sanat insanı.
hesabın var mı? giriş yap