şükela:  tümü | bugün
  • oldukça enteresan bir durum...

http://i.hizliresim.com/p0nxzd.jpg

https://twitter.com/…1971/status/845109777311154176

--- alıntı ---

"acaba erdogan caldigi paralarini nerelerde sakladigini bilmedigimizi mi zanediyor?"

--- alıntı ---
  • bir t.c. vatandaşı olan şahsımı rencide enen durum.
  • bir t.c vatandaşı olan şahsımı rencide etmeyen durum.

benimle tek ortak noktası uyruğu olan bir adam düşünün; 80 milyonun gözünün içine baka baka çalacak, çırpacak, memleketi parmağında oynatacak, ömür boyu yargılanmaktan kurtulmak için rejimi değiştirmeye kalkışacak, dış politikada ülkemin itibarını iki paralık edecek, bütün komşularımla neredeyse savaşa girmemize sebep olacak, kendi gibi düşünmeyen herkesin en temel demokratik taleplerini bile görmezden gelecek, muhalefet parti liderlerini tutuklayacak...

pentagon'da görevli biri, istihbarata galan gerek duymadan herkesin görebileceği bu adamın vukuatlarını, sakladığı paraları andığı zaman ben rencide olacağım öyle mi? bu adam beni sikerken rencide olmuyorum, ama birileri bu adamın beni siktiğini söyleyince rencide oluyorum öyle mi?..

yazdıkça yazasım geliyor. abd, burnunu her boka sokmuştur. kendisine 3 gün uzaklıktaki ülke liderlerine operasyon çekmiştir de biz birbirimizi biliyoruz. bu adama chavez muamelesi yapmayın. herkes yediği naneleri biliyor işte. artık abd'nin çıkarları, bu adamın varlığıyla örtüşmüyor olabilir. o, benim meselem değil. çıkıp, bu adamı mı savunalım yani? komik olmayın. projeyle gelen, projeyle gider. müzik değişince, dans da değişir.
  • bunu diyen, bio'sunda kürdistan rising yazan biri olunca ne dediği pek bir anlam ifade etmeyen hede.
  • evet izninizle yapıyorum:

(bkz: michael rubin kim amk)
  • "bio'sunda kurdistan rising yazan biri olunca ne dedigi pek bir anlam ifade etmiyor" yazan beyinler iki hafta önce istanbul'da o kürdistan bayrağı dalgalanırken neredeydi merak ettirmiştir.
  • adamın türkçesi benden iyi. erdoğan'a neden bu kadar sardığını bir türlü anlamadığım hede. bir de başka bir twit'inde "erdoğan cemaati kandırdı" demiş. baya cemaati savunmaya geçmiş.
  • başlık sayesinde (bkz: #67050482) ile üç hafta önce kürdistan bez parçasının göndere çekilmesiyle ilginç bağ kurulmuş hede. (bkz: #67050821)

ben diyeyim ad hominem sen de tu quoque.
  • bir t.c. vatandaşı olarak benim değil, başımıza hırsızları yönetici diye getirenlerin rencide olması gereken durum.