şükela:  tümü | bugün
1792 entry daha
 • 96-99 sezonundan takım arkadaşı eddie irvine demiski,

  "94 ve 95 sezonlarında benetton ile şampiyon olmuştu, eğer 96 yılında ferrari'ye gelmeyip başka takıma gitseydi su anda daha fazla şampiyonlukları olurdu. çünkü ferrari ile ilk şampiyonluğu almak icin 4 yıl beklemek zorunda kaldı. 2000 sezonunda sadece 9 yarış sonunda şampiyonluğu ilan etti.ferrari '79 dan beri de şampiyon olamamıştı."

  "schumi, içmek dışında ( ki çok kötü içerdi ) tam bir almandı"
  "michael çok profesyoneldi ve çok çalışan biriydi, harika profesyoneldi"
  " hatırlıyorum da , o zaman ferrari'de olan herkes, takımda bir rolü olduklarının ve yapacak çok şeyleri olduğunu biliyorlardı. ferrari'ye geldiğim zaman geride olduğumuzu hatırlıyorum ama michael gelince, ferrari ile kazanma hedefini belirlemişti"
  "çok azimliydi ve tekrar ediyorum, diğer bütün takımlar onu istedi ama sadece ferrari ile kazanmak istedi.
  "başka bir yere giderek daha fazla kazanabilirdi, ama çok odaklanmış bir insandı ve çok yaklaştığı yıllardan sonra azimli çalışması nedeniyle beş kez ferrari ile dünya şampiyonasını kazanmayı başardı"
  "“büyük bir yetenek, ama büyük bir azim ve kararlılık, inanılmaz bir sürücü.”

  hamilton'unda böyle hikayeleri var mı acaba?
 • sen bizim çocukluk kahramanımızsın ve hep öyle kalacaksın.
 • kazanabilmek uğruna kolayca sportmenliği bir kenara bırakabilen eski f1 sürücüsü. bu yüzden hiçbir zaman sevemedim.

  97 de sanıyorum villeneuveya çarpıp yarış dışı kalması ve yaptığı bu hareket sonrası tüm puanlarının silinmesi, 2006'da alonso sıralama turu atarken araç bozuldu diyerek yolu kapatması ve ceza alması, 2000 yılında hakkinenin önünü kapatarak ön kanadını kırması, 2001 yılında kardeşi ralfi duvara sıkıştırıp neredeyse ölümüne sebep olması nasıl bir insan olduğunu anlamaya yeter sanıyorum.

  not: birde şunun üzerine basa basa söylüyorum, ferraride şampiyonluk yaşadığı yıllarda arabası diğerlerinden kat kat iyiydi, takım arkadaşı barichello bile neredeyse tur başına 1 sn fark attığı günleri çok iyi hatırlıyorum, bu adamın güzellemesini yapmaktan vazgeçin.
 • takim arkadasi barichello'dan hizli olmasinin sebebi barichello'nun araci tek ayakla kullanmasi. tipki david coulthard gibi. normalde cift ayakla kullanirlar arabayi. tek ayakla kullanim zaman kaybettirir .