şükela:  tümü | bugün soru sor
1013 entry daha
 • 2010'ların başında deliler gibi takiplediğim, yeni yazı yayınlaması için blog'unu aşındırdığım, günümüzde koca bir hıyara evrilen, zavallı bir çocuktur.

  kendisine, araştırma yetisi, ortaya koyduğu iddiaların arkasında belgeler ile durabilmesi, kendisini ve yazdığı ağır içerikli konuları son derece anlaşılabilir ve keyifli bir üslupla ifade etmesinden dolayı saygımı da sevgimi de ziyadesiyle kazanmıştı. gerçekten saygı duyuyordum. ta ki dine, haddinden fazla yakınlık kurana kadar.

  son cümlemde, inancının artış olması ya da din ile yakın ilişki kurmasının bir sorun olduğundan bahsetmiyorum. kendisi için mental bir yolculuğa çıkmış, ne mutlu ona. saygı da duyarım fazlasıyla. ama bunun ardına öylesine sığınıyor ve sınırlarını öylesine aşıyorki, aylardır itin götüne soktuğu, üzerinde kitap yazacak kadar kinlendiği ve birbirinden sikke algoritmalar ile çürütmeye çalıştığı tasavvuf'a karşı duyduğu düşmanlığını farkettiğimden bu yana, michael gerçekten sikke-field'mış dedirtti.

  her dengeyi sağlayamayan katolik gibi kendisi de, dinin bir savunucu ya da bir bayrak taşıyanı olarak kendisini meziyetlendirmiş olacak ki, twitter üzerinden tasavvuf ve mevlana & şems üzerinden geçmediği dalga, yapmadığı troll ve goygoyculuk kalmamıştır. işte tam olarak bu noktada tüm inandırıcılığını yitiriyor zaten. inandığı, hayatında daha fazla yer verdiği inanç sistemi bile, özünde ve aslında kendisi gibi düşünmeyeni ya da kendi gibi olmayanı dışlamayı & eleştirmeyi reddetmesine rağmen, bu hadsiz herif, 20.000 kişi yazılarını okuyor diye oturduğu yerden tasavvuf ile dilediği gibi, büyük bir küstahlıkla dalga geçebiliyor. ve bir de kitlesi tarafından ciddiye alınıyor. yazık.

  en çok güldüğüm şeydir, ahlakın en büyük ahlaksızların silahının olması. bu da bir nevi aynı anlamı taşıyan bir durum. din, inanç sistemleri ve dini öğretilerin hepsi, only & one'a ulaşmak üzere kuruludur -aslına-. ve hepsi, aynı şekilde merhameti ve sevgiyi öğütler özünde. hizmet ettiği şey sevgi olan bir inanç sisteminin içinde kendine yer bulan bu arkadaşımız, inandığı şeyi yaşayamayan milyonlarca insandan sadece bir tanesi.

  ufak ve kasvetli dünyasından, yeditepe'li pelinsu'ya, akp'li osman'a, chp'li mertcan'a, tasavvuf meraklısı tuğçe'ye, iphone hastası ömer'e kadar dil uzatma haddini kendinde bulabilecek kadar şuursuzlaştığı şu dönemde, kendisine eski ve sıkı bir takipçisi olarak, tası tarağı toplayarak o çok kıymetli eleştirel üslubunu da kendisine saklayıp, yazılarını bir defterde toplamasını öneririm. edindiği bilgilerle onlarca insanı, kendi ideolojisi peşinde ordu haline getirerek ne denli büyük bit vebal aldığını göremeyecek kadar şuursuzlaşmıştır kendisi zaar.
36 entry daha