şükela:  tümü | bugün
 • trump'ın 1 numaralı danışmanı olacağı söyleniyor. dış politikayı yönlendiren isimlerden biri olacak. nerde doğmuş evli mi bekar mı onlara wikiden bakarsınız da, daha 2 gün once türkiyeyle ilgili bir makale yazmış. sanırım aktroll

  http://thehill.com/…itblog (the hill's pundit blog)
 • baş danışman dediklerine bakmayın sanırım o bizimkilerin abartması. şu anda seçim için ulusal güvenlik konusunda danışmanlık yapanlardan biri. trump başkan olunca da ulusal güvenlik danışmanı olması muhtemel.

  yalnız adamın yaptığı analizler facia. güleni hem seyid kutuba hem hasan el benna benzetmiş ki bunlar siyasal islamın öncülerindendir. hani bizim tayyibin çok sevip kol kanat gerdiği müslüman kardeşlerin öncülerinden. türkiyeden birini bunlara benzeteceksen recep'i benzetebilirsin ki kendisi de bu benzetmeden çok memnun olur. tabi arkasından ekleyebilir "ben onlardan çok daha mükemmelim ama" diye.

  eğer trump'ın ekibindeki diğer isimler de bu amca gibi uzmanı olması gerektiği konularda bu kadar cahil ise abd vatandaşlarına allah sabır versin. biz aynı cehaletin tahakkümünü 15 senedir çekiyoruz.
 • trump'in ulusal guvenlik danismani. (national security adviser)

  our ally turkey is in crisis and needs our support adinda ilginc bir makaleyle gundeme gelmis lobiyist.

  https://theintercept.com/…-of-dollars-for-lobbying/
 • bu konuşma ve sonrasında yazdığı yazıya bakılırsa ekibi de en az trump kadar eğlenceli adamlardan oluşmakta.
 • 'gülen iade edilsin' diyen flynn'in darbe akşamı yaptığı konuşmada darbeyi desteklediği ortaya çıktı https://t.co/0j0ceiqfmo
 • gülen iade edilsin demiş bi' adam olarak, 15 temmuz akşamı darbe konulu konuşmasında söylediği şeyler için manipüle edildiğini düşünüyorum. adam darbeyi atatürkçü/natocu(?) kanadın yaptığını sanıyor ve ona göre konuşuyor. çok büyük talihsizlik, resmen faka bastırmışlar göz göre göre. kendi içlerinde de inanılmaz bi' çekişme içinde oldukları dipnot olsun çünkü bu adamın duruşu az çok belliydi, konuşmanın başında söyledikleri ile darbeyi yapan ekip arasındaki illiyet bağını bilmemesi için manipüle edilmiş olması dışında bi' ihtimal yok. kaldı ki bunu paylaşan haberdar'ın tescilli f tipi medya grubu olduğunu da hatırlatırım ama yine de ikna olmamış olabilirsiniz.

  şimdi; kaderin cilvesi diyin, görev değişimi diyin, kartların baştan karılması diyin farketmez,
  vakti zamanında kendisine operasyon yapıp koltuğundan eden james clapper istifa etti ve tezlerini de götüne soktuktan sonra siktir olup gidiyor ocak itibariyle. yerine de vaktiyle görevden aldığı michael flynn'i düşünüyormuş trump reyiz, oh mon diyö!

  aga ulusal istihbarat direktörlüğü diyorum, görev değişimindeki isimler arasındaki nüans farkları diyorum, hala bi' kısım tip medya, trump kafasına göre hareket edemez, amerikan derin devleti trump'ı da yönetir gibi saçma salak yuvarlak beyanlarda bulunuyor bazı parlatma tipler, trump dönemi ve türkiye için belirsizlik yorumları yapılıp duruyor.
  hangi abd derin devleti ulan, perşembenin gelişi pazartesiden belli, bastılar düğmeye, kaydıra kaydıra geliyorlar dış politika eksenini.hala neyin kafasını yaşıyorsunuz?

  edit: lan yemin ederim küçük amerikayız ama abd'den önde gidiyoruz bu housr of cards triplerinde. adam köz gibi dönüp intikam alacak bütün kadrolardan demek ki.
 • "gülen iade edilsin" demiş olmasının asıl sebebi için (bkz: mike flynn/#64037728) ve de (bkz: mike flynn/#64061365)
 • 15 temmuz'da, ordudaki laik kanadın darbe yaptığını sanan ve cumhurbaşkanı erdoğan'ın bu laik ülkeyi, islamcılığa kaydırdığını iddia eden emekli general. türkçe altyazılı videosu:

  https://youtu.be/us_3p7-tx80