şükela:  tümü | bugün
 • besiktas' in 2005-2006 sezonu icin anlastigi basketbolcu. alba berlin' den transfer edilen oyuncu 2.04 boyunda olup duzenli idmanlarindaki piril piril gorunumuyle adeta taraftarin sevgilisi olacagi yonunde bir sinyal vermistir.
 • omar white adlı oz karakterini canlandırmıs.
 • 19 mart 2006 besiktas karsiyaka tbl macinda adeta şov yapan basketbolcu. maçın ilk 15 dakikasında 24 sayıyı buldu.
 • milliyet gazetesi' nde yeralan roprtaji :

  yılın annesi!

  beşiktaş basketbol takımının abd'li pivotu michael wright, kız arkadaşıyla yaşadığı ilişkiye nokta koyduğu gün anneliğe adım attı ve kızı daisha ile birlikte istanbul'da yaşama kararı aldı

  yılın 365 gününün en anlamlısı... çocuklarının, onları doyasıya kucaklayıp, öpüp, sımsıkı sarılarak o tarifsiz sevgiyi hissettirmeye çalıştığı... yanlarında görmeleri yeterlidir doğup büyüttükleri o "kendine muhteşem" varlığı; önemli olan hatırlanmaktır, çiçek ise bahane...
  eğer göçüp gitmişse ansızın; en güzel hediyesi, toprağa düşen bir damla gözyaşıdır bu özel günde...
  ama hem var, hem de yok ise... işte o zaman küçük daisha gibi o çocuk; hem mağdur, hem biçare...
  annesiz büyümek, daisha için ne kadar zorsa, o'na hem anne, hem de baba olmak, bir taraftan da beşiktaş'ı şampiyon yapmak için çabalamak da en az onun kadar zor...
  beşiktaş basketbol takımının abd'li pivotu michael wright, kız arkadaşı ile yaşadığı sorunlu ilişkiye nokta koyduğu gün, annesinin "gözden çıkardığı" kızı daisha'yı kaptığı gibi soluğu istanbul'da almıştı. o'nu yabancı bir ülkede büyütmenin zorluklarını biliyordu.
  örnek bir basketbolcu ve aynı zamanda baba olan wright, anneler günü'nde duygularını, beşiktaş ile ilgili düşüncelerini şöyle özetledi:

  "daisha melek gibi"
  "yabancı bir ülkede, basketbol ile bu kadar yoğunken bir kız çocuğu yetiştirmenin kolay olmadığı bir gerçek. ancak ben yine de bununla çok iyi başettiğime inanıyorum. daisha gerçekten melek gibi sakin. gülmeyi, televizyon izlemeyi çok seviyor. yaptıklarım, erkeklerin üstesinden gelemeyeceği işler gibi görünse de benim için çok eğlenceli.
  daisha çok sessiz, hiç ama hiç bağırmıyor, ağlamıyor. altını da kolaylıkla değiştiriyorum, ilk zamanlar biraz yadırgadım ama artık alıştım. biraz kokulu oluyor ama olsun. yarın (bugün) anneler günü. annesini arayacağız. ama daisha henüz konuşamıyor. belki ilk kez konuşur, ya da en azından ses çıkarır.
  beşiktaş'ta gerçekten çok mutluyum. biz favoriyiz ve bunu da efes pilsen ve ülker'i ikişer kez yenerek kanıtladık. takımda bencillik diye birşey yok. herkes başarı için herşeyini paylaşıyor. ayrıca ne avrupa'da, ne de amerika'da beşiktaş taraftarı gibi muhteşem bir taraftar topluluğu yok."
 • muhtemelen 2005-2006 sezonu, tbl mvp si
 • 2007-2008 sezonu için telekom'la ön protokol imzalamış oyuncu. görünen o ki derrick alston'a yol göründü. bu da demek oluyor ki bu seneden daha güçlü bir telekom'la karşılaşacağız.
 • robinson crusoe'daki şopar cuma ile benzerliğini az önce tescillediğim türk telekomlu basketbolcu.

  http://www.tbl.org.tr/…rtaj_detay.asp?roportaj=4539
  bir de şu var.
  http://www.robivecuma.com/…domresimler/poster2b.gif
 • "oz" dizisinde canlandırdığı omar white karakteriyle, psikopatlıkta jack nicholson'la yarışabilecek bi oyuncu olduğunu göstermiş.
 • 2007-2008 sezonunu ciddi bir sakatlık yüzünden tedavi ile geçirmiştir. halen bu saktlığının etkisi ile yüksek verim verememektedir. sakatlandığında tbl'nin ve uleb cup'un en değerli oyuncusu durumundaydı! fiziğine oranla kıvrak oyunları, düzgün şutu ve solak olması büyük avantaj.

  belirtmeden geçemeyeceğim; inanılmaz bir popoya sahiptir! poposu yarım metre arkadan wright'ı takip etmektedir. post up yaparken, pas pozisyonu alırken kendisine büyük avantajlar sağlamaktadır bu popo.