şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dunlop sp sport maxxlerden sonra arac ici sessizligi ve genel konforu oldukca arttirmis lastiklerdir. ote yandan ciddi yagmur birikintisinin oldugu yollarda yuksek hizlarda dahi zerre guvensizlik hissettirmeyip yola siki sikiya tutundugunu da soylemeden gecmeyeyim.
  • iki aracımızda da kullandığım lastiktir. sessizliği, konforu sadece bir sürat lastiği için değil genel olarak tüm lastikler içinde bile çok çok iyi. özellikle yağmurda bir michelin klasiği olarak diğer sürat lastiklerinin aksine muhteşem bir güven verdiğini söyleyebilirim. bunun dışında kuru asfaltta tutunması muhteşem, adeta yolu bırakmamak üzerine yapılmış bir lastik. direksiyon tepkilerinin netleşmesine de olumlu bir katkısı oldu.

    kıyasladığım lastikler içinde continental contisportcontact 3 ve pirelli pzero rosso gibi lastikler de var. hepsini kullandım ama hiçbiri bir pilot sport 4 değil gözümde. pirelli iyi yol tutuyordu ama konfor ve ıslak zemin gibi konularda berbattı, continental'in ise olumlu hiçbir özelliğini hatırlamıyorum. komple vasat bir lastikti.