şükela:  tümü | bugün
  • 2000 ve 2001 dunya sampiyonlarinda altin madalya kazanmis amerikali artistik patinajci..

1.55 civarindaki boyu ona cogu harekette teknik acidan kolaylik sagliyor, ama artistik acidan bence zayif, o kadar ki cogu zaman giydigi kiyafet bile artistik puanindan 0.2 puan silmeme yol aciyor..

sozun kisasi, bence estetigin bu kadar onde olmasi gereken bir sporda, bu kizin sirf teknigi mukemmel diye altin madalyalar almasi beni uyuz ediyor..
  • kaliforniya doğumlu olmasına rağmen amerikalıların japonyadan filan devşirdikleri izlenimi bırakan ,4 defa dünya şampiyonu olsa da maria butrskaya'nın eline su dökemeyeceğine inandığım, zerafetten yoksun artistik patinajcı
  • salt lake 2002 kis olimpiyatlarinda bayanlarda ucuncu oldu.
  • 2003 figure skating dünya şampiyonasında şampiyon olan kişi. sunumdan 2 tane 6.0 almıştır.
  • washington dc'de yarismanin verdigi bir avantajlar seyirci destegiyle hakemlerin etki altinda kaldiklarini dusunmeme yol acan bos beles patenci... kendisinden daha zarif, ve kaliteli patenciler hice sayildi.
  • bu sene dunya sampiyonasi'nda kisa program 4.lugunun sonrasi dedim ki "evet bir ilk olacak ve michelle kwan katildigi bir yarismada podyuma cikamayacak". bir de buna serbest program oncesi piste cikan deli adamcagiz eklenince aha dedim iste simdi kesin sicti. lakin kizcagiz beni yalanlamak icin oyle bir kaydi ki bir ucunculugu soke soke aldi. efsanlerden suphe etmemek lazimmis demek ki.
  • (bkz: sasha cohen)
  • şampiyonalarda aldığı derecelerin** ardından, gala programlarında birkaç sene üst üste, eva cassidy nin yorumladığı fields of gold parçası eşliğinde segilediği seriyle ve muhteşem altın sarısı kıyafetiyle akıllara kazınmış, çin asıllı amerikalı sporcu**.
  • (bkz: swan)
  • artistik patinajın ismine yakısır sporcusu. teknigin ve zerafetin birlesimi,izlerken buyuleyen,buz ustunde kugu misali suzulen sampiyon.

hesabın var mı? giriş yap