şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yılı ocak ayında çekilmiş videodur .
    doğanın insan yaşamını nasıl altüst ettiğine dair görüntüler içerir.
    https://www.youtube.com/watch?v=zg8iec-ug_c
  • 1 sene grand rapids michigan'da yaşamış biri olarak şaşırmadığım video. inanılır gibi değil amk yerinin iklimi. yazın da 40 dereceleri bulur mesela. o da ilginçtir.

insanları da ayrı bir mal olur; çoğu hollanda göçmenidir. yüzde 80 diyelim. mormonlar gibi ayrı bir mal bunlar da. araştırın anlarsınız. michigan hollandalıları diye aratın.

o kadar karın yağdığı yerde o süratle sürülür mü birader kamyon, tanker?

edit:
    (bkz: dahi anlamındaki de ayrı yazılır)
    (bkz: sene 2018)
    (bkz: biz hala de da)

edit 2: ayar vermeye gelen mal kaçmış.
  • kan donduran görüntülerdir.

takip sahneli aksiyon filmlerinde kötü adamın kullandığı kütük yüklü kamyon bile var.

bu tip havaların oluşabildiği yollara ciddi çözümler gerekiyor, görüntüler çok üzücü.

not: az önce rüyamda yaya iken yanımdan geçen bir otobüsü diğer otobüsün ortadan iterek t harfi şeklinde üstüme sürüklemesi ile duvar-otobüs arasında kalarak ölmeden uyandım, bu video da cabası oldu.
  • işte tam bu yüzden her kavuşup ayrıldığınızda sevdiklerinizi son defaymış gibi öpün.

kar nedeniyle meydana gelen felaket kazayı içerir.
  • abi o kameralı herif insanları uyaramaz mıydı, video çekeceğine kazanın ilerisine gidip insanları uyarsa bu kazaların belki de çoğu engellenebilirdi.
  • birçok araba frene bastığı halde yavaşlayamadı. madem frenler tutmuyor neyine o kadar hızlı gidiyorsunuz? onu da geç görüş mesafesi de berbat zaten.
    karlı havalarda müsait yerlerde ara sıra frenler tutuyor mu diye kontrol ederim ben. buzun üstüne kar yağarsa veya kar sıcak olan yolu tekrar soğutup önce eriyip sonra donarsa farketmiyorsunuz çünkü.
    kendimce bu fren testini yapıyorum müsait oldukça, arkamda araba olmadıkça birşey olsa durdurabilecekmiyim diye. durum vahimleştikçe hızımı da düşürüyorum. bunlar yaz günü gibi gidiyor.