şükela:  tümü | bugün
 • zamanında yarışçı olmasına babası tarafından pek sıcak bakılmadığını hatırlıyorum, "oğlumun f1 yarışçısı olmasını istemem, çünkü f1 dünyasında üzerinde daima schumacher soyadının baskısını hissedecek, bu da onu ister-istemez daima etkileyecektir." gibi bir açıklaması vardı michael schumacher'in. ama belli ki genlerde yarışçılık olunca mick f1 dünyasından çok uzak kalamamış, ve babası da oğluna karşı duramamış (gerçi istese de karşı durabilecek hali yok schumi'nin komada olduğundan ötürü maalesef). michael schumacher gibi bir efsanenin oğlu olarak işi çok zor, ama umarım bu baskıyı fazla hissetmez ve çok başarılı bir kariyeri olur.
 • formula 4 avusturya yarışında kaza geçirip, sağ elini kıran/çatlatan "dünya şampiyonu pilot evladı" yarışçı.
 • fia'nın genç pilotlar serilerini tertip ve düzene sokma çalışmaları sonucu ortaya çıkan formula 4 kategorisinin yerel şampiyonalarından biri olan adac formula 4'te hollanda kökenli van amersfoort racing takımı adına yarışmakta. takım arkadaşları ise adrian newey'in oğlu harrison newey ve joey mavson.

  yavru schumacher şampiyonayı an itibariyle 28 puan ile 9. sırada götürürken, takım arkadaşı mavson 64 puan ile 3.lüğü ve newey'in oğlu 6 puan ile 18. sırada gözüküyor.

  ancak alman pilotun red bull ring - österreichring - a1 ring - spielbergring kombinasyonlarıyla nitelendirebileceğimiz mekanda koşulan sezonun ikinci haftasonunun ikinci yarışında geçirdiği kaza nedeniyle eli kırılmış ve 3. yarışa çıkamamıştı. ancak 19 - 21 haziranda yapılacak sezonun 3 mekanında yarışacağı takım tarafından kesinleştirildi.

  ---------------------------------------------------------

  şimdi genç pilot için ufak bir analiz yapalım;

  oschersleben yarış 1;

  -- mavson 6
  -- newey 7
  -- schumacher 9

  oschersleben yarış 2;

  -- mavson 4
  -- newey 13
  -- schumacher 12

  oschersleben yarış 3;

  -- mavson 2
  -- newey 26
  -- schumacher 1

  red bull ring yarış 1;

  -- mavson 10
  -- newey yarışta yoktu
  -- schumacher yarış dışı

  red bull ring yarış 2;

  -- mavson yarış dışı
  -- newey yarışta yoktu
  -- schumacher 10

  red bull ring yarış 3;

  -- mavson 1
  -- newey yarışta yoktu
  -- schumacher yarış dışı
 • zorlu bir formula 4 sezonu geçirdikten sonra bir sezon daha geçirecekse şampiyon olma ihtimali olur ama f3e çıkmaya kalkışırsa işi yine zor.
 • ferrari'nin altyapısı olarak nitelendirilebilecek, prema isimli italyan f3 takımıyla anlaşacağı dillendirilmekte olan genç pilot.
 • 1999 isviçre doğumlu, şuan f4'te yarışan, f1 pilot aday aday adayı. babası schumacher'in izinden gidiyor. başarılı haberlerini alıyoruz. bu yıl sezonu galibiyetle açmış. belki bir gün babası gibi f1 podyumlarında görürüz kendisini.
 • italya f4 ve adac f4 şampiyonasında şampiyonluğa oynuyor. seneye onu f3te görebilirirz
 • bu sezon ferrari takımına yakınlığıyla bilinen prema powerteam ile yarışan formula 4 pilotu. mick, prema ile bu sezon 24 yarışta, 5 yarış birinciliği ve 4 kez de pole pozisyon kazandı.
 • spa'da yarış kazanmak.

  helal olsun sana m.sch
 • kendisinden beklenilen yükselişi yapabilirse 3 sene içerisinde f1'de görebileceğimiz pilot.
hesabın var mı? giriş yap