• kendisi "o atmosfer"in kurbanıdır. ama gasol öyle hayvani bi darbeden sonra onun üstüne yürüdüğü için çirkefin allah'ıdır. bu mudur? budur.

ha smaç konusuna gelince, bence pota altında topla buluşmuşken topu havaya fırlatmalıydı sonra düşünce alıp bi daha fırlatmalıydı. lan olm ne demek vakit geçirmesi lazım, 2 sayıyı yapsa fark 7 olucak, 3 saniyede 7 sayı mı çevrilir? gerçi piitrüs arkadan gelip o darbeyi yapınca 7 değil 8 oldu fark. sonuçta emen belli gömen belli. oldu 3-1. şimdi gidip ağlayın.
  • fütursuzca, pervasızca, sorumsuzca (bu sonuncusu biraz ağır oldu) smaç vurmaya kalkıyor. abi bi düşün önce, gözünü seviyim, bi yerine bişey olucak.
  • orlando-cleveland 2009 konferans finalinde anderson varejao'yu çirkeflike, anlamsız sertlikle suçlayanların birden sahip çıktığı bir adam bu. pau gasol'un yaptığı hareket ne kadar anlamsız ise bu adamın yaptığı ondan 5 kat daha anlamsızdır. basketbol kültürünü milliyetçilikle birleştiren insanların ne kadar da saçmalayabildiğini bize göstermiştir en azından o konuda hakkını teslim edebiliriz bak.

şimdi bir empati kursun bu adamı savunanlar ve o hareketi gasol'a değil de hidayet'e yaptığını düşünsünler. acaba yine aynı hararetle savunurlar mıydı kendisini? bak sabah olmuş, büyük ihtimal uyumadın hiç. bi çay demle, yumurta yap kendine. iyi gelir.

edit: senede en az 20 maçı salondan izlemeyip nba tv'yi filan da izlemeye vaktim olmayacak kadar işim gücüm olduğundan ötürü ben çok büyük bir eşeklik ettim ve bir yorum yaptım. affedin beni sevgili sözlük yazarları. şimdi ofisin penceresinden aşağı atlayıp intihar edeceğim bu hatamdan ötürü.
  • playoff'larda resmen boşluk dolduran, takımın ihtiyacı olan her an gerek hücumuyla gerek savunmasıyla yardıma koşan, lewis'in formsuzluğunu ve hido'nun maç başı tutukluğunu bazen tek başına kapatan, orlando magic için playoff'ların kahramanı. bu formunu devam ettirirse, orlando'ya bir şampiyonluk hediye edebilir...
  • lüle saçlı gasol'a ne yaptığı beni ilgilendirmez de, son şutu kullanmaya kalkmasıyla tepemi attırdı bu fransız. lan sen kimsin, role player lığını bil, ver o topu hidayet'e geri, ya da içerdeki howard'a indir, olmadı köşede boş duran lewis'e ver. o dandik zorlama şutu atma hakkını kendinde nasıl görüyorsun? beyinsiz hergele.
  • 1990 finallerinde şampiyon olacak detroit adına microwave* vinnie johnson'ın yaptıklarını orlando adına yapmaktadır. bu benzerliğin sonu da aynı biter inşalla.

johnson'a microwave lakabının takılmasının sebebi, oyuna girdiği anda skora katkı yapmaya başlaması, yani oyuna hızla ısınabilmesiydi. ki pietrus için da aynısını söyleyebiliriz. ayrıca ikisi de iyi savunmacıdır.
  • cavs'in almak istediği bir oyuncu. karşılığında sasha pavlovic, daniel gibson filan önereceklermiş. kafa çalışmayınca tabi ne yapacağını şaşırıyor böyle insan.
  • gasol'a yaptığı hareket nba'de "flagrant faul" olarak sınıflandırılan faul türü olan fransız oyuncu. biz avrupada ve türkiye'de buna "centilmenlik dışı" ya da "kasti" faul adını veriyoruz. lakin pek sevgili pietrus'un bu noktaya gelmesinden önce daha önemli bir yanlışı var: hocasının kararına ve takım arkadaşına gerekli saygıyı duymamak.

maçın normal süresinin sonunda, oyunu hidayet üzerinden oynaması gerekirken, -muhtemelen hedo'ya kesilmiş olan role ve hedo'ya bu pozisyonda saygı duymadığından- topu hidayet'e vermemiş ve "clutch player", maçın adamı, "kurtarıcı" olmaya ve nba.com'un anasayfasına yerleşmeye çalışmıştır.

asıl büyük yanlışı budur, ki, bu kişisel hırsı, uzatmalara giden maçta takımına maça ve büyük ihtimalle seriye/nba şampiyonluğu'na neden olmuştur...
  • gördüğüm kadarıyla, nba'de 2-3 cümle kurduğu halde araya "you know" katmadan konuşabilmiş tek oyuncu, üstelik cenci. bizim okur ve türkoğlu dahil yok böylesi.
  • 11 haziran 2009 orlando magic la lakers maçında bitime 4 saniye kala pota altında bomboş smaç yapan gasol'a arkasından topla alakası olmadan çift eliyle beline doğru yumruk atmıştır.bu hareket geçtim basketi, futbolu boksta bile fauldür.ama görüyoruz ki fanatizm(özellikle milliyetçilik sosuna bulanmış olanı) gözleri kör etmektedir. bu gerizekalı hareket bile hararetle savunulmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap