şükela:  tümü | bugün
  • bu markanın elimde sadece pille çalışabilen ve televizyona kabloyla bağlamak yerine küçük bir anten takılan bir atari modeli vardı. diğer atarilerle aynı fiyattı ama kimse tetris gibi elde tutulan bir atariyi beğenmemişti anlaşılan. halbuki ben alıyordum micro genius'umu, pillerini takıp sabahtan akşama kadar yatağıma yatıp uzaktan oynuyordum pinball'umu, captain majid'imi. hâlâ da durur bir yerlerde, ama en son fazla voltaj verip yaktığımı hatırlıyorum bir taraflarını. üzülüyorum efsane için.
  • simsiyah konsoluyla çocukluğuma damgasını vurmuş atari makinesi. sonradan commodore'du amiga'ydı pc'ydi geldik buralara kadar..
  • eninde sonunda apartmanın kapıcısına ağlaya zırlaya hediye ettiğim * oyun konsolumun markasıdır. şerefsiz duydum ki iki gün sonra playstation almış. oysa ben onun üzerine konsol almadım almam...

tabancasıyla ördek vurmak mı desem 9999999 in 1 yazıp içindeki on oyunu evirip çeviren kasetleriyle mi desem bir ilahtır...

ayrıca: (bkz: micro genius tabancasının calisma sistemi)
  • 90'li yillarin turkiyesinde game star'la birlikte patlama yapmis mario vs oyunlarla dunyamizi senlendiren atari.

sadece o konsol icin ozel yerler acilmisti, atari kasedi falan satarlardi. esnaf bir ara iyi para yemisti bu makinalardan.

bayramlarda, dogum gunlerinde cocuklara alinabilecek en guzel hediyelerdendi(hatta en iyisiydi) atari salonuna cocuklugunu veren biri olarak ilk aldigimda dusunmeden street fighter'i icinde barindiran 100000 in 1(5 tane oyun olurdu sonuna farkli harfler koyarak 100000 diye bize kakalarlardi) kasetlerinden birini almistim eve hirsla gidip kaseti taktim ama nerdee... sikim bi street fighter cikti. cok yikilmistim o zamanlar.

en garibi ki hala cozememisimdir; tabancasi vardi kus, kovboy falan vururduk ama nasil olurdu, nasil calisirdi hala bilmem, cozemem.

save olmadigi icin oyunu birakip kalkmak ciger isterdi. ilerlemeli oyunlar asla bitirilemezdi o yuzden uykusuz geceler gecirtmez ve umutla acilmazdi.

bitti gecti. hala evde bir tane var. arada mario oynayim diyorum ama sekizin dordundeki giris yollarini unutmusum o zaman nasil hirs yaptiysam bitirmistim. neyse
  • korsan nes.
  • az önce aldım bir daha, içinden ara kablo çıkmadı(şu siyah olan hani, hatırlarsınız), televizyonum da 18 yaşında olduğundan öyle 2-3 delik yok arkasında şu 3 uçlu konsolları takamıyorum ona... neyse az düşündükten sonra vcd oynatıcımın ara kablosunu kullandım. ayrıca uhf 36 da falan değil, en azından ben vhf-l nin 2. noktasında buldum. uhf genelde gerçek kanalları buluyor. vcd oynatıcısını da vhf-l de bulmuştum zaten.

adam sordu bana scart girişin var mı diye, var dedim adama scart'ın ne olduğunu bilmediğimden. ya da yanlış bildiğimden desem daha doğru olur.

edit: bu arada 2. kol ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz, halen yaşıyorum da...(delirtti beni)

edit2: beyaz ışığa tutunca tabancayı kandıramıyorsun. (denedim)
  • şimdilerde gitar hirosu bile çıkmış olan konsol.

http://www.hepsiburada.com/…175&productid=oyuns8015
  • (bkz: ara kablo)
  • s1-t ateri modeli 28 ocak - 10 şubat tarihleri arasında kipada 19.90 tl ye satılmaktadır.
    kipa forum bornovadan sonuncusunu başka bir arkadaşın elinden kaparak aldım. 2 yılda garantisi var. gözüm gibi bakıyorum.