şükela:  tümü | bugün
 • 1 defa bile olsa yapacak olduğum iş değildir. anlamsızdır. madem satma niyetin var adam gibi fiyat ver kampanyalı 1 kullanıcılı yıllık 200 tl. lan yılda 200 defa açmayacak olduğum dalgaya bu para verilir mi?

  aklını başına al micro elim ensende!

  gelen mesajlardan sonra edit: kendi sitesinde 200 tl, n11 de 20-30 tl bu iş zenciden kaçak saat almaya benziyor o yüzden çakma kullanmaya devam.

  edit 2: sozlukte baya n11’ci var sanırım çok rahatsız olunmuş. tamamdır kardeş tezgahını önünü kapatmayalım. kaçak kullanıma hayır ne olduğu belirsize kullanıma evet!
 • zenginlik göstergesidir. şu lükse bak. ne cracklicem mk ya. (bkz: swh)
 • winrar lisansi alan adamla acik arazide kapisirlar.
 • apple karsiliklari daha islevseldir, kullanislidir, ucuzdur.

  edit: google drive uzerinden de ucretsiz sekilde google urunlerini de kullanabilirsiniz. bu devirde office’e para vermeye gerek yok. en azindan profesyonel olmayan kisiler icin.
 • (bkz: libreoffice)
 • amerika bize ambargo koymuşken vatana ihanettir.
 • web versiyonları çıktıktan sonra satın almaya gerek duymuyorum. powerpoint kullanmak zorunda olmasam google’ın çıkardığı slaytları kullanırdım, slaytlar da dökümanlar da başarılı olmuş bence. office gereksiz pahalı.
 • mesela anlaşmalı şirket çalışanı iseniz microsoft hup vasıtasıyla indirimli satın alma imkanı varken normaldir.
 • öyle zengin işi falan değildir.

  birden fazla bilgisayarda kullanım hakkı olan, bilgisayar değiştikçe lisansını aktarabileceğiniz, teknik destek imkanı olan kutulu office versiyonları pahalı olabilir.

  ancak tek bilgisayarda kullanabileceğiniz, lisansını başka cihaza devredemeyeceğiniz, teknik hizmet alamayacağınız orijinal 2016 professional office oem lisansını internette çok makul fiyatlara bulabilir (doların durumuna göre bazen 20-30 tl bile oluyor), microsoftun resmi internet sitesinden indirip kurarak süre sınırı olmadan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  bu fiyatlar bu yazılım için makul. kopya yazılım kullanıp adamların hakkına girmeye de crack peşinde debelenmeye de değmez.

  not: aynısı windows 10 için de geçerli.

  edit: 20-30 tl yi duyan geliyor. güncel bilgi de vereyim: fiyat çok oynak, ben n11 den 50 tl ye almıştım. sonra 25 tl civarına indi ama dolar kurundan mütevellit benim aldığım yerde şu an oem lisans 89 tl. yine de n11 ve gittigidiyor üzerinde başka mağazalarda sansını denemek isteyen için hala 45 tl den ve 50 tl den satıldığını görmek mümkün.

  e ticaret mecralarının nimetlerinden faydalanın. satın almadan önce kullanıcı yorumlarını incelemenizi, mağaza ile önden soru sorarak iletişim hızlarına bakmanızı ve fatura sormanızı öneririm.

  edit 2: ben bu şekilde 4 ayrı lisans aldım ve bir yıldır sorun yaşamadım. ancak @vsop sağolsun uyarı göndermiş. bu versiyonlar genelde tekrar satışı yasal olmayan kaynaklardan geliyor ve bir süre sonra deaktive edilebiliyormuş. bunu da not düşelim.