• baglanti asamasinda sorun cikarmazken is password kismina gelince bu ne la dedirten program
  • şöyle bir şey var belki birinin ihtiyacı görülür.
    rdp ana makine gpu üzerinde çalıştırma
  • microsoft'un ios ve andoid icin yeni oyuncagi ama malesef sasirtmayan bir sekilde calismiyor ve bug dolu. kendi yardim sayfasi bile acilmayan/kirik linklerle dolu.
  • macos üzerinde vpn bağlantısını yapmama rağmen sunucuya bağlanamıyorum. 0x204 hatası dönüyor. bu hata ve çözümü bilen yeşillendirirse çok mutlu olurum.

not: cisco anyconnect kullanıyorum.
  • microsoft’un bu mezbelelik haliyle şirket değeri nasıl trilyon doları aşabiliyor aklım almıyor
  • bknz : rdp
  • bir çalışan bir çalışmayan ilginç uygulama. tabletten bağlanmaya çalışıyorum sürekli tableti windows gibi kullanmak için ancak sürekli hata verip duruyor sadece bir kez bağlanabildim.
  • öncelikle port açmanız gerekiyor bunu yapabilmeniz için.
    (bkz: 3389)

port açabilmeniz içinse şu dönemde (eskiden böyle bir şey yoktu cgnat denen dalga yüzünden dinamik ip'ye sahip hatlarda genelde port açılamıyor artık) hat sağlayıcınızdan statik ip hizmeti almış olmanız gerekiyor.(bkz: cgnat) (bkz: statik ip)

ardından bağlanmak istediğiniz bilgisayara sabit ip (modeminiz cihazlara ip verir. bu ip numarasını hiç değişmeyecek şekilde ayarlamak amaç, biraz önce bahsettiğim statik ip ile ilgisi yok) vermeniz gerekiyor.

daha sonra modem arayüzüne girip 3389 portunu verdiğimiz sabit ip'de açıyoruz.

daha sonra bağlanmak istediğimiz windows 10 cihaz'da uzak masaüstünü etkinleştir'e tıklıyoruz. (bulması çok kolay)

artık aldığınız statik ip ile portu yanına da kullanıcı adı ve şifreyi yapıştırıp. fişek gibi kullanıyoruz. hayırlı uğurlu olsun.

ör: xxx.xxx.xxx.xxx:3389 (x yazan yerler statik ip numarası)

diyelim bir dizüstünden iyi bir masaüstüne bağlanmak istiyorsunuz. uzak masaüstü bilgisayarda gönderme (upload) hızı 50 mbps, önünüzde kullandığınız dizüstünün bağlandığı internetin de indirme (download) kapasitesi 50 mbps olsun. bu durumda yukarıdaki arkadaşın dediği şey oluyor. bilgisayar uzakta değil de sanki buradaymış gibi hissedersiniz.
  • (bkz: rce)
    (bkz: remote code execution)

firewallda rdp portu açmak hele bir de içerideki bir makinayla eşleştirmek microsoft ve dahi birçok kaynakta da belirtildiği gibi son derece tehlikeli bir işlemdir. aşağıdaki linkten bir miktar bilgi edilinebilir.

https://msrc.microsoft.com/…erability/cve-2019-0708

siz siz olun araya bir vpn katmanı ekleyin.
hesabın var mı? giriş yap