• microsoft'un çevrimiçi alışveriş sitesi.

http://www.microsoftstore.com/
    http://store.microsoft.com/
  • bellevue square mall'deki subesi acildigindan beri mall'da ayni sokaktaki apple store resmen sinek avliyor. iceride eller arkada dolasirken acayip bir market sahibi hissiyati yasiyorum, boyle kinect falan oynayan insanlari gozluyorum, aferin cocum falan diyorum. garip bir duygu, anlatamadim.
  • galiba apple store'a karşı açmayı seviyorlar strateji olarak, çünkü san diego'daki şubesi de apple store'un dibindeydi. içeride kinect oynayan bir ton adam vardı. onun dışında da çok bir albenisi yoktu dükkanın.*
  • microsoft'un, acmazdan evvel cok iyi fizibilite arastirmasi yaptiginin, nerede satip, nerede satmayacaginin iyi arastirildiginin kaniti bu magazalardir.

silikon vadisinde yok mesela.
  • stratejileri apple store' a karşı veya yakın mağaza açıp müşteri çekmek. beni de çektiler böylelikle kendilerine ama ürün satış sonrası destekleri çok zayıf, kötü. garanti altındaki bilgisayarı garantisiz gösterip para almaya kalkan şirket. yahu sen zaten çok para kazanıyorsun benden ne istiyorsun kardeşim. bir daha asla alış veriş yapmam.
  • ileriki zamanlarda windows 8 içerisine de entegre edilecek* program indirme şeysi.
  • black friday sebebiyle sıçıp batırmış internet sitesi.

iade/parayı geri alma olayları konusunda tam bir çakal bakkal hesabı ile çalışır. ingilizcemiz mi yetersiz diye düşünürken elemanlarının aksanlı konuştuğunu falan farkettim. bu mantıkla çalışan bir sistem varken siz siz olun iade etmeye falan kalkmayın. sorununuz da çözülmez kalırsınız ortada.
  • yarım saattir mh ile chat yapmaya çalışıyorum. önce bi sürü bilgi sordu. sonra güvenlik kodu doğrulaması yaptırdı falan. hala sorunuma gelemedik. amazon'un taşağını yiyeyim.
  • bugun bulundugum bolgedekini ziyaret ettigim ve gordugum sicislar uzerine dumur olmami saglamis, microsoft'un store yonetimi konusunda da dinamik bir yenilenmeye gitmesi gerektigini dusunmemi saglamis ortam. mekani apple store'a benzetmekle bitmiyor is iste.

son zamanlarda hem android'in, hem microsoft'un apple kadar yapamadigi seyler gozume batmaya basladi. bunlar boyle yapa yapa benim gibi apple ile isi olmamis bir insan evladini bile "apple'in ta$$agini yesinler" noktasina getirecekler, neyse.

tecrubelerim soyle:
    +satis sorumlusunun dunyadan haberi yok. kiza "biz is icin kullanilacak metro ui uygulamalarini calistiracak orta seviye bi model bakiyoruz" diyoruz, gidip bize surface pro 3'de minecraft anlatiyor. lan, akdlgwkd;kawdlakwdha. surface pro 3 alan adam da minecraft oynamak icin alacak.
    +satis sorumlulari lafin ortasinda birakip gittiler. bildigin gittiler, sonra geri geldiler, displaydeki aletlerden biriyle ugrasmaya basladilar iki saat. biz de kenarda test ediyoruz, oynuyoruz bir seylerle. birakip gitsinler, tamam, basimizda akbaba gibi dolanmasinlar; fakat insan giderken bi gidiyorum der musteriye.
    +satis sorumlusuna sordugumuz cogu sey (ki bunlar microsoft ekosisteminde kac senedir donen terimler) "umnn ammnn aydontnov" oldu. "ac kizim suradan bir google" da diyemiyoruz tabii.
    +tek stand komple ayni cihaz. 5-6 tane cihaz yanyana, hepsi ayni model hyammina. bunlardan aralarda calismayanlar, ekranin uzerinde sevilmis gibi pis olanlari vardi. rezalet.
    +birkac modelde lisanssiz office gordum. microsoft store'da bile lisanssiz office; ben simdi niye gidip lisans alayim office icin eyyyyy microsoft? saka bir yana, epic fail bu. excel ile bir sey deneyecegiz, deneyemiyoruz. neden? bos dokuman acmiyor. neden? <caps lock> lisanssiz cunku zaaaaaaaaaaaaa </caps lock>

hangi cihaza el atsak bir yerinden sorun cikti. yemin ediyorum bak daraldim. hic teknoloji ile alakasi olmayan bir insanin bu anlattigim gibi bir microsoft store'a girmesi, teknolojiye yonelik beyin hasari gecirmesine bile sebep olabilir. ciddiyim bak. teknolojiden sogutur adami. satya reyiz buna bir sey yapmasi lazim!11!!1

icerisi bombos. buyuk basarisizlik. bolgenin bol ziyaret edilen avm'lerinden birinde, yayla gibi magaza. calisanlar musteriyi birakip gidip xbox'la takiliyor. dedim acaba kapatacaklar da mi boyle salmis durumdalar, yok. ust katta apple store. bildigin tam microsoft store'un ustu. oyle altli ustlu kurulmuslar. simdi sorarim sana microsoft, "sikerim bu askin izdirabini" deyip hemen ust kata uzamamam icin bugun ne yaptin?

bak bir de bu apple kullanmayan halimle yaptigim elestiriler. apple'in ekosisteminde kasarlanmis olsam nasil yerin dibine sokardim sen dusun, sen hesap et artik.
  • linux yüklü bilgisayar satmaya başlamış mağaza:

http://www.raspi.gen.tr/…ilgisayar-satmaya-basladi/
hesabın var mı? giriş yap