• microsoft'un turkiye bacagi..
  • capital adli dergi tarafindan turkiyenin en begenilen* bili$im(!)* $irketi secilen bacak. pazarlama ve lisans tan ba$ka 1 $eyden olu$mayan yer.
  • bir de bunlarin bir yat takimi vardir, teknenin adi da eshquia miymi$ neymi$
  • eşantiyon olarak dağıttıkları 2005 takviminde aralık ayını 36 gün göstererek dudaklarda gevrek bir tebessüme sebep olan şirket.

adı çıkmış dokuza inmez sekize, evet, ama böyle de yapılmaz ki :) takvimin fotoğrafını çekip koymak lazım fun sitelerine.
  • şimdilerde genel müdürlük görevi çağlayan arkan tarafından yürütülen şirket.
  • microsoft sitesine girince zorla yönlendirildiğimiz, iğrenç çevirilerle insana zaman kaybettiren ve yakında ip spoofing yapıp girmeme sebep olacak site.
  • türkiye'ye özel(!) uyguladığı prosedürlerle insanı çileden çıkartan bacak.

- iyi günler benim xp pro cd çalışmıyor. kurulum aşamasında line error hede hödö, can not continue installation şeklinde hatalar alıyorum. yeni bir cd göndermenizi talep edecektim. ürününüzü aldığım gün size kayıt olmuştum. ürün kimlik numaram kttx....
    - ürünü kutulu mu aldınız yoksa oem mi aldınız
    - nasıl yani?
    - ürünü nerden aldınız?
    - gold pc den
    - o zaman gold pc ye gideceksiniz
    - neden?
    - oem ürünlerde satıcı yardımcı oluyor
    - iyi de ne alakası var. bu ürün sizin değil mi? ürününüzün arkasında durmuyor musunuz?
    - satın aldığınız yere gideceksiniz onlar bizden cd talep edecek biz onlara göndereceğiz onlar da size gönderecek
    - siz neden direkt bana gönderemiyorsunuz
    - prosedürler böyle
    - ben bilgisayarımı 3 sene önce almışım, şimdi nerden gideceğim de orada konu ile ilgilenecek birini bulacağım beyefendi?
    - prosedürler böyle
    - yani ben bakkaldan kutu süt alıyorum, süt bozuk çıkınca süt firmasını arıyorum, firma bana git bakkalla konuş diyor, nerede kaldı bu firmanın marka değeri, müşteri hizmeti?
    - prosedürler böyle
    - beyefendi prosedürler böyle diye tekrarlayıp durmayın bu çok saçma bir uygulama
    - yapacak bir şey yok, siz satıcıdan isteyeceksiniz, onlar bizden isteyeceki biz de yurtdışından getirteceğiz 3 hafta içerisinde
    - 3 hafta mı?
    - evet çünkü biz cd bulundurmuyoruz, stoğumuz yok
    - ne yapacağım ben 3 hafta peki?
    - bilmiyorum
    - peki ben ürünü direkt sizden alsaydım kutulu falan böyle
    - o zaman size gönderebilirdik
    - e hani stoğunuz yoktu, cd bulundurmuyordunuz
    - beyefendi prosedürler böyle
    - bu prosedürler türkiye'ye mi özel?
    - ne gibi
    - ben amerikadayken cd istediğimde böyle bir sorun yaşamamıştım
    - bilmiyorum beyefendi
    - peki tebrik ediyorum o zaman ben sizi

zaten son vista olayından sonra bahane arıyorum pardus'a geçmeye lakin microsoft'un bu derece gevşek, umursamaz ve "bana ne lan başının çaresine bak" tavrını görünce de bu ne biçim bacak diye sorası geliyor insanın.

(bkz: oem sensin kutu da sana girsin)
    (bkz: microsoft a küfredilen anlar)
    (bkz: allah belani versin microsoft)
    (bkz: oem piyasasinin pustluklari)
    (bkz: ssg buna bir sey yapmasi lazim)
    (bkz: buradan ssg ye sesleniyorum)
  • her turlu yazilim firmasina hayvan gibi gaz veren, kucuk ve orta capta patronlarin kendisini dunyanin yazilim armadasi sanmasini saglayan kurum.

winamp icin visualization yazsam "bunu da outlook'a entegre edelim her satilan her office paketinden para kazanin!" diye gaz verip burolarindan yollayacaklar herhalde.
  • $u siralar turkiye web sitesine girdiginizde (http://www.microsoft.com.tr/) asagidaki yazilarla karsilandiginiz kurulu$:

"
    hacked by sp4-cx5
    niye index attın evladım?
    valla abi bende bilmiyorum canım sıkıldı heralde :|
    bill amcaya selam, damara devam...
    "

edit: ekran goruntusu $urdan gorulebilir:

http://img299.imageshack.us/…9/6043/goruntu5ip4.png
  • web sitesi hack'lenmiş. sanıyorum ki bu gerçek bir skandaldır. karambole gitmese bari..
hesabın var mı? giriş yap