şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlük'te troll başlığı diye okurken gezicilerin ciddi ciddi tartıştığını gördüğüm konu. neymiş, devlet dairelerinde microsoft kullanılıyormuş da microsoft isterse tüm bilgisayarları kilitleyebilirmiş.(kulakların çınlasın muharem ince, senin şizofrenler iş başında.)

    lan siz microsoft'u bakkal hüsamettin mi sanıyorsunuz? milyar dolarlık uluslar arası şirket anlaşmaları yok sayıp bilgisayar kilitleyecek öyle mi, siz modern hukuku chp'deki imza tartışması gibi mi sandınız? trump emir verecek microsoft da uyacak öyle mi? adamın götünden vidanjörle kan alırlar.
  • (bkz: cehalet)

    askerliğimi kısa dönem olarak yaptım, kışladaki bütün bilgisayarlar windows xp'ydi. makinelerin hepsi yerel ağ içinde. nolcak orduyu da mı kapatacaklar?

    bir de pardus kullanalım diyen zırcahiller var, pardus içi boşaltılmış boş beleş bir projedir. çoğu lisansı korsan kullanan devlet kurumları 5-10k az lisans alırsa microsoft batmaz, hissetmezler bile. ok?
  • ok troll'lerin saman dolu beyinleri ile savunmaya çalıştığı komedi. ulan, microsoft öyle bir şeyi aklından bile geçirse tüm dünya üzerinde satışları sıfırlanır iki günde kepenk indirir. ama bunu anlamak için biraz beyin lazım, saman olmayanından.
  • fbi ve cia için bir arka kapı bırakırsın(bıraktırırlar) onlar oradan alır alacağını firma almaz.