şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
  • 85 dakikalık, 2018 yapımı film. 8 / 10.

    uzatılmamış, akıcı hikayeleri seviyorum. jonah hill ise takip ettiğim, yetenekli olmaktan ziyade eğlenceli olduğunu düşündüğüm bir oyuncu. ilk -uzun metraj- yönetmenlik denemesi olan mid90s ise benim için özellikle senaryo konusundaki bazı eksiklerine rağmen tatmin edici oldu.

    elimizde "pembecik" olmaktan uzak, belki de "anti" sınıfına girecek bir gençlik filmi var. bu açıdan farklı ve rahatsız edici bile olabilecek bir gençlik hikayesi izleyeceğinizden haberiniz olması faydalı olabilir. peki benim gibi ilkokul hayatını karadeniz köy-kasabalarında , ortaokul ve lise hayatının bir kısmını ise kenar mahalle ve gettoda geçirmiş biri için bu kaykaylı garip hikaye neden başarılı geldi? buna tek cevabım hissiyat olabilir. kendi küçüklük ve ilk gençliğimle bağ kurabildiğim bölümlerin çokluğu filmin bendeki etki kabiliyetini yükseltmiş olabilir. ama hill'in genel olarak sıkmayan anlatım yöntemi, özellikle dış çekim sekanslarda gerçekçiliği aktarma başarısı ( adliye bahçesindeki sahne harika planlanmış mesela ), müzik kullanımı gerçekten iyi ve umut vericiydi.

    sonuç olarak uzatılmamış süresi, akıcı ve sade anlatımıyla; doğal oynanmış bir deneme. bazı büyüme hikayeleri madalyalarla, aferinlerle, başarılarla süslü değil; bildiğin pulp... özellikle ikinci gruba giriyorsanız mid90s'u denemeniz tavsiye olunabilir.
4 entry daha