şükela:  tümü | bugün
 • monolith productions' ın yapımcılığında warner bros interactive entertainment' ın yayıncılığında pc, ps3, xbox 360, ps4 ve xbox one için yapılmakta olduğu duyurulan açık dünya rpg oyunu. bu saatten sonra cross-gen olmasaymış iyiymiş.

  http://www.gameinformer.com/…w-of-mordor-67498.aspx
 • kitaba tam uyacaklarına dair söz verdikleri oyun. bekliyoruz...
 • yeni nesil sandbox iddiasıyla gelen oyun. hem konsol hem pc için üretilen third-person oyunlarındaki optimizasyon faciasını yaşatmamasını diliyoruz.

  oyunun hikayesi hobbit ve lotr arasındaki 65 yıllık sürenin bir bölümünü kapsayacakmış. karakterimiz, talion adında bir ranger*; ailesinin gözleri önünde katledilmesini gördükten sonra sonra kendisi de ölüyor fakat daha sonra nazgullerin güçlerine sahip olarak tekrar diriliyor. kendisini dirilten kim bilmiyorum, zira orta-dünya'da sauron dışında bir necromancer yok. bu durumda sauron'un bir yanlışlık yapmış olabileceği geliyor akıllara. tabi başka bir necromancer üretmiş veya olayı bambaşka bir şekilde de bağlamış olabilirler ancak bu tip şeyler orijinal hikayeyi deforme edeceği için şahsen pek sıcak bakmıyorum.. yine de kendilerinin bileceği iş tabi ki.

  karakterin nazgul'lerin güçlerine sahip olması, umarım yine uçup-kaçmalı, combolu, "dışş!dışş!" efektleriyle dolu bir oyun oynamak durumunda kalacağımız anlamına gelmez. düşmanı fırlatıp, havada 3-5 darbe vurulan ucuz hack&slash tipi combatlara pek çok kişi gibi ben de derin bir nefret besliyorum. hatta hikayesi hiç de fena görünmeyen, müzikleri ise muhteşem olan darksiders ii'yi*, sırf combat sisteminden dolayı yarım saatin ardından "bu ne amk" diyip kapatmış ve silmiş, herkesin övdüğü arkham asylum ve arkham city'yi ise yarım bırakmıştım.

  peki bu oyundan ne mi bekliyorum? elbette iyi, derinlikli, uzun, tolkien'ın mezarında ters dönmesine engel olacak ölçüde asıl hikaye ve orta dünya gerçekliklerine sadık bir hikaye, güzel mekan tasarımları, tam olarak skyrim-assassin's creed arasında gezinen bir combat sistemi ve pratik ama çok kolay olmayan skill* kullanımı.

  bugüne kadar lord of the rings adı kullanılarak yapılan oyunların -battle for middle-earth haricinde- hepsi birer felaket, hatta tolkien'a ve eserlerine hakaretti. bu kez öyle olmaz ve kendimizi orta-dünya'nın içinde hissederiz umarım.
 • gameplay videosuna bakılırsa assassin's creed ile the witcher 2'nin karıştırılmasından oluşturulmuş role playing game.
  hatta oyun motoru direkt assassin's creed'ten alıntı. combat sisteminde farklılıklar olsa da; duvara tırmanma olsun, saklanma olsun tamamen aynısı.
  grafikler ise aşırı derecede the witcher 2'yi anımsatıyor.

  ve her ne kadar videoda adından başka middle earth ile ilgili hiçbir şeye rastlamasam da rpg seven bir insan olarak oynayacağım.
 • bana fena halde ac serisini ve the elder scrolls v skyrim'i hatırlatmış olan yeni çıkacak bir açık dünya rpg oyunu. bütün tolkien serilerini yalayıp yutan şahsım için güzel bir deneyim olacak gibi gözüküyor. ama keşke kendilerine özgü bi mekaniği olsa böyle çok özentirik* gibi. skyrim çıktığında en son ağzım açık kalmıştı ''bu neey laağğnn!?!'' diye. kendine hayran etmişti beni ve sabahım akşamım olmuştu. e yani çıta bayağı yükseldi. skyrim'e ciddi bir rakip olacak mı yoksa yanına bile yaklaşamayacak mı bunu zaman gösterecek. ama kesinlikle denemek şart.

  edit: olm bildiğin eagle vision var lan oyunda. gözünüzü seviyim yenileyin şunu bırakmayın böyle. piç olmamalı olm bu oyun. yapmayın etmeyin lan :(

  aylar sonrası edit: online falan demişim. yok öyle bi'şey haşa efenim haşa.
 • assassin's creed, tomb raider ve witcher serilerinin karıştırılıp middle earth yüzü giydirilmesi gibi görünen oyun. umarım haksız çıkarım da adam akıllı bir orta dünya oyunu oynarız.
 • monolith yapımı oyun. yapımcısının reputasyonuna dayanarak (blood 2 hariç) boş bir oyun olmayacağını tahmin etmek güç değil.
 • büyük oranda beklediğim gibi gelen oyun;
  (bkz: #38275607)

  ama merak ediyorum, acaba oyunun sonunda karakterimiz ölecek mi? malum, sauron oyunun geçtiği tarihten 70 sene sonra ölüyor. ya da onunla hiç muhatap olmayacağız belki de..
 • orta dünyada geçecek olan bu oyunda talion adında bir adamı canlandıracağız. hikayesinde lord of the rings ve the hobbitten alıntılar da olacakmış. bu da 8 dakikalık oynanış videosu.

  bana kalırsa tamamen assassin's creed alıntısı bir oyun. oyun dinamikleri vesaire aynı assassin's creed'deki gibi. neredeyse, hatta hiçbir fark yok.

  edit: alıntılar derken bu hikayelerden besleneceğini kastettim.