şükela:  tümü | bugün
  • orta derecede riskli bir ameliyat olarak kabul ediliyor. çabalayarak kilo vermek en temizi.
  • hızlı tüketim modasına paralel olarak oldukça yaygınlaşmış bir kilo verme yöntemi. morbid obez haricindeki kişiler, hızlıca kilo verebilmek için bu ameliyatı yaptırır oldu. zamana yayarak, sağlıklı bir şekilde spor ve diyetle kilo vermek istemiyor artık insanlar, bir tür tembellik yani.
  • ünlüler dünyasında son 1 sene içinde sağlam moda olmuş ve yarı kilonuzu götürerek sizi değiştiren ameliyattır. tanınmış doktorlarla çalışıldığı zaman iyi sonuçlar vermektedir. son eseri de 140 dan 70 e inmiş olan okan karacan dır.

diğer örnekleri de şöyle:

pelin öztekin

gülçin hatıhan

hakan aysev

hamdi alkan

ışın karaca

kaan kural
  • ben yediğim yemeği azaltamayacak kadar iradesizim o yüzden ölüm riski olan bir ameliyat olup midemin yarısından fazlasını aldıracağım diyen zavallıların tercihi.

düşünsenize lan midenizin yarısından fazlası gidiyor. ayrıca mide bütün elastikliğini kaybediyor. hayatınız boyunca gidip ulan bugün de bir ''cheat day '' yapayım tıka basa yiyeyim diyemiyorsunuz. çünkü iradesizin önde gidesiniz. ayrıca hızlı kilo kaybından dolayı oluşan deri sarkmaları vs. de cabası.

kişisel tercihtir saygı duyarım demek de yanlış zira bu ameliyat insanlar arasında popülerleştikçe insanlar sağlıklı beslenme ve spordan uzaklaşacak ve toplum olarak giderek obeziteye kucak açacağız. unutmayın ki toplumda ne kadar sağlıksız kişi varsa sizin cebinizden çıkan vergiler de o kadar artacak.

kritik ve gerçekten gerekli durumlar hariç bu tarz ameliyatların yapılmasına müsaade etmemek lazım.

buradan sevgili obezlere sesleniyorum. mide ameliyatı olduğunuzda tek yaptığınız şey az yemek. bunu iradenizi kullanarak da yapabilirsiniz. iradesizliğinizden dolayı ölüm riskini göze alıyorsanız gerçekten zavallısınız ve size acıyorum.

ayrıca şimdiden linç edeceklere belirteyim. dediğim gibi hormonal bozukluklar vb. gibi '' gerekli durumlarda'' yapılmasına kimse bir şey demiyor. tabii her obezin belli bir süreden sonra hormon sisteminin ve benzeri kilo vermeye/spor yapmaya engel komplikasyonlar yaşaması kaçınılmaz. dolayısıyla en mantıklı şey şişmanlığı başlamadan engelleyebilmek.
  • (bkz: gastrik bypass)(bkz: roux en y)
  • şunu anlamıyorum. zaten şişmanlamamızın sebebi şeker, yağ vs değil mi? bunları azaltınca yürüyüş falan da yapsak zayıflıyoruz. bu ameliyattan sonraki sürece bir bakayım dedim. 3 gün sadece su içiyor insanlar. ohaa! sonra lapa vs. iyi de hayat boyu nasıl dayanabilir insan buna? zaten bizi şişmanlatan şeyler belli. nedeni de beynin kendine hakim olamaması. önünüze bir tabak haşlanmış sebze bir tabak da tereyağlı iskender koysak, beynin yaşamak için hangisini tercih edeceğini biliyoruz. biz ona " lan dur şimdi" komutu yollayıp, sporla, bilmem neyle ilgiyi dağıtıyoruz. bu en kolayı gibi görünüyor.

ameliyattan sonra 1 ay boyunca ölmemek için mi yemiyorlar ya da acı çektikleri için mi? ya da her ikisi mi? canları istemiyor mevzusu saçma geldi bana. sonuçta beyin değil, mide ameliyat oluyor. valla anlamadım ben.

not: bunun beyinlisi çıkınca haber verin. kaka nakli bile bundan daha mantıklı geldi bana. valla yani hazımsızlık sorunları için kaka nakli zayıflatır asıl. bir de bence tıp dünyası, obezite konusunda, mideyle falan uğraşacağına daha bağırsaklarla, beyinle, hatta metabolizmanın hızlanması yolunda bir çalışma yapmalı.

mesela kuşlar gibi olalım. yediğimiz anda hemen boşaltım çalışsın, olay 20 dakikadan az sürede tamamlansın ahahah. cidden bu süfer zayıflatır bence.
  • iradesizlikten olmayın bu ameliyatı. yapmayın.

ben askerde organik yoldan bu ameliyatı olmuştum, tüm tabur olmuştuk. asteğmen olmak için eğitimdeydik, yemek yemeye zamanımız yoktu, olan yemeklerin porsiyonu yetecek kadardı. kantin saatleri bizim boş vakitlerimize denk gelmiyordu.

sonuçta herkes az yedi, yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde insanların bünyeleri bu duruma alışmıştı halen kilo fazlası olanlar hızla vermeye başlamıştı.

gidip ameliyat olacağınıza çok değil 8 ay dikkat edeceğim diye niyet edin. şeker, beyaz un, işlenmiş gıdadan uzak durun. bozmayın düzeninizi.

hadi öptüm (yazı bir şekilde bu hale geldi)
  • annemi ikna edersem olmayı dusundugum ameliyat.
    otuz kilo fazlalıktan itibaren yapılıyormus sanırım, ben otuz kg versem elli bes kilo olurum, bu da sekizinci sınıftaki bedenim demek. ne guzel bi sey olur yarabbim.
    ameliyattan sonra bir hafta yatıyormusun. ilk ayda zaten yirmi kilo veriyormussun.
    yani ameliyatı olduktan bir iki ay sonra ben en zayıf halime donmus olucam.
    bu hikayedeki tek sorun annemi nasıl ikna edecegim cunku annem cok karsı.
    ama ben de iki senedir kilo vericem, veremedim, bes kilo verdim, bes kilo aldım, en az yirmi kg vermek istiyorum.
    baska insanlara sekilci degilim, cok sacma bi sey bence sekilci olmak, bana cok sacma geliyor, guzellik bakanın gozunde bence ve guzellik sırf fiziki bi sey degil, huyu suyu dusunceleri durusu oturması kalkması inceligi bi butun. ama baska insanlara sekilci olmamakla beraber kendime cok sekilciyim. kendimi guzel hissetmeyi haddinden fazla seviyorum. hele giyinip kusanmaya bayılıyorum.
    amerikan hastanesi, alman hastanesi gibi bi yerde yaptırmak lazım tabi. saglıgımızı sokakta bulmadık.
    bu ameliyattan olan varsa deneyimlerini benle paylasabilir mi*
    cok heycanlı.
    ay sonunda olsam, nisan, mayıs. dogumgunume otuz altı beden girebilirim.

annemi ikna etmem lazım.
  • bu ameliyatı olduktan sonra 1 sene boyunca zaten yediklerinize çok dikkat etmeniz gerekiyor diye biliyorum. e zaten bir sene boyunca diyet ve spor yaparak yağlarınızdan kurtulup fiziğinizi çok güzel bir noktaya getirebilirsiniz.

arkadaşlar şimdi şunu kafanıza çok iyi sokun:

spor yapmazsanız zaten o kiloları verseniz de güzel görünmeyeceksiniz. kilo vermek sizin görünüşünüzü direkt güzelleştirmez.

sağlık sorunları nedeniyle bu ameliyatı olmanız gerekiyordur, onu bilemem. ama yok şu yaşımdaki kiloya düşeceğim, o eski görünüşüme döneceğim gibi hayaller kurarsanız çok büyük şok yaşarsınız. 30 kilo verirsiniz ama hala karnınız sıkı görünmez. poponuz bacaklarınız çöp gibi kalır vs vs...

özet geçiyorum: güzel görünmek istiyorsanız o spor yapılacak arkadaşlar.