şükela:  tümü | bugün
1337 entry daha
  • 2 aydır hiç durmadan sürekli su içsem dahi yanan midemin ilk defa tereyağ yemediğim bugün yanmaması nedeniyle margarin ve tereyağ olayının gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek katkıda bulunacağım önerilerdir. peyniri zaten çok daha önceden tespit edip işaretleyip süzme peynire geçmiştim tereyağını da kaybetmek iyi olmadı. zaten sigarayı da bıraktım onu da özlüyorum çok. şimdi bir de tereyağı. neyse. (bkz: rüyalarda buluşuruz)

sevgili ufo goren donald trump uyardı çözümü paylaşıyorum, bu dertten muzdarip kim varsa şifa olabilir düşüncesi ile,

--- spoiler ---

her sabah aç karna çiğ patatesi rendeleyip suyunu sıkıp tülbentle, nişastasından süzüp içmek gerekiyormuş. düzenli diyetle uygulandığı sürece reflü problemi ortaya çıkmıyor veya ilerlemiyormuş. etkisi hızlı görüldüğünden 2 hafta sonra iyileştim diye bırakmamak gerekiyormuş.

hazırlanışı; normalde kartofen-saft olarak markette satılıyor burda ama tazesini kullananlar genelde daha hızlı feedback veriyormuş.

asit reflü harici bağışıklık, yağlı cilt ve sivilce problemlerini çözmek gibi etkileri de varmış. kırmızı patates öneriyor (tatlı patates değil kırmızı kabuklu), bulamazsak haşlamalık olanlar daha sulu olurmuş.

bu arada bu tedavi gerd guideline da varmış yani uydurma değil resmi tıp literatüründe olan bir tedavi yöntemiymiş. hastanın endoskopisinde bulgu olmamasına rağmen şikayetinde ısrarcıysa tedaviye bununla başlanıyormuş.

--- spoiler ---
  • bir yerde okumuştum eski bir toplulukta insanlar mide sorunlarına sperm içerek geçirebildiklerini düşünüyorlarmış.

tabi burada miğdesinde sorun olanlar düşünsün.
  • bir bardak soğuk süt. ve ayrıca zeytin çekirdeğini yutun 20 dk kesin çözüm. ikisini aynı anda yapmayın.

edit: bir iki adet zeytin çekirdeği yutmanız götünüzde zeytin ağacı çıkartmaz arkadaşlar. yok bağırsağı yırtar yok şöyle olur vs yazmışsınız. bu kadar evhamlı olmanızı gerektirecek bir şey yutmuyorsunuz. şimdiye kadar çevremde bu şikayetle gelen kim varsa max 30 dk da geçmiş olduğunu söyledi keza ben de aynı durumu yaşadım. içinize sinmiyorsa araştırın ya da içmeyin
  • bir bardak suya iki çay kaşığı karbonat atıp için. kesin çözüm
  • süt her zaman işe yaramıştır.
  • sıcak ve soğuk şeylerden uzak durmanız ve baharatlı gıdaları biraz azaltmak her zaman iyi gelir eğer sorunlar bağırsak kaynaklıysa yoğurt veya kefir önerebilirim bir diyetisyen olarak.
  • asiti şekerle reaksiyona sokarsan sana su ver co2 verir.
  • lansor 30mg, aç karnına al, 1 saat birşey yeme!

ondan sonra taş ye, yarasa çorbası iç, ne yersen ye hiçbirşey olmaz.
  • beyaz leblebi mide asitini alır ve rahatlatır. muhtemelen dr. gidildiğinde reflü çıkacaktır.
  • nexium 40mg.
    aç karna bir adet yutuyorsunuz tam 4 gün 1 saniye bile olsun yanma yok.
759 entry daha