şükela:  tümü | bugün
 • aşağıdaki bilgi yanlıştır, doğrusu için (bkz: #43256276)
  hsbc kısmı doğru ama.

  ---- hatalı bilgi ----
  britanya adasının orta kısmı, inceldiği yer; liverpool, leeds, manchester, york gibi şehirleri barındıran bölge. ayrıca ingiltere'de sonradan hsbc'ye dönüşen büyük banka.
  ---- hatalı bilgi ----

  daha da detay vermek gerekirse, midlands britanya adasının değil, ingiltere'nin orta kısmıdır. (en tepede iskoçya var malum) west midlands ve east midlands diye ikiye ayrılır. (west'in de west'inde galler bulunur)

  yukardaki yanlış tanımda geçen şehirler midlands'ın kuzeyinde yer alan north west ve yorkshire and the humber bölgelerinde bulunur.
 • geçtiğimiz saatlerde orta şiddette nurtopu bir depreme sahip olmuş bölgedir.
  http://news.bbc.co.uk/…/uk_news/england/7266136.stm
 • east midland'daki lincolnshire merkezli 5.3 deprem ile, 1984'ten beri birlesik krallik'ta gerceklesen en buyuk depremi yasamis bolgedir... boyle soyleyince, muhim bir seymis gibi geliyor kulaga tabii ama 10 sn suren sarsintida raflardan kitap bile dusmedi... deprem olayina alisik olmayan alman, ispanyol ve italyan ev arkadaslarim panik olurken ben "yahu ingiltere'den fay hatti gecio muydu ki, deprem degil herhalde bu" diye dusunmekte idim...
 • (bkz: birmingham)
 • sozlukteki en can sikici seylerden biri basligin ilk entirisi olarak girilen asiri yanlis bilgi iceren entry.

  midlands bolgesinde birmingham, leicester, warwick gibi en guzel yani londiraya donusu olan keko sehirler bulunur. liverpool, manchester ve leeds bulunmaz. sonra eksi sozluk okurlarini kandiriyor olmasin.
hesabın var mı? giriş yap