şükela:  tümü | bugün
 • bir şarkı arama motoru... diğerlerinden farkı şu: nakaratını (ya da sadece ana melodisini) hatırladığınız bir şarkıyı mikrofonunuzla söylüyor/mırıldanıyorsunuz, o bu kayda göre arayıp bulabildiği adayları size gösteriyor. elbette her şeyi bulamıyor, gene de şaşılacak kadar başarılı. hem daha beta aşamasında, çok geliştirilme potansiyeli olduğu aşikar.
  http://www.midomi.com/
 • iphone ve ipod touch' lar için de mevcut olan bu yazılım sayesinde aklınıza takılmış herhangi bir şarkının bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. gerçekten çok başarılı, benim henüz bulamadığım bir şarkı olmadı. elbette burada yabancı şarkılardan bahsediyoruz. şarkıları bulmak için sing, say, grab ve type seçenekleriniz mevcut. sing seçeneğinde şarkıyı mırıldanıyoruz, say'de ise şarkının adını ve sanatçı adını söylememizi bekliyor. grab ise en çok kullanılan özellik. grab sayesinde televizyonda veya radyoda çalan şarkıyı dinlettiğimizde midomi 10 saniyelik kayıt ardından bilgileri veritabanına yollayıp şarkı bilgilerini size hemen gösterir. type seçeneğinde ise şarkı adı veya sanatçıyı yazıyla girerek şarkı bilgilerine ulaşabiliyoruz.

  daha basit bir benzeri için (bkz: shazam)
 • iphoneda sadece radyoda falan duyduğunuz bir şarkıyı aratmak için kullanılacaksa kesinlikle ve kesinlikle shazam tercih edilmelidir bunun yerine. ama yok şarkı sözü arayacam, mırıldanacam diyorsanız bunu kullanabilirsiniz. bir de shazam eğer internete bağlanamıyorsa şarkının kaydettiği kısmını unutmayıp, ilk internete bağlandığınızda programı açmanızla beraber o şarkıyı bulur. midomi de böyle bir özellik yok bildiğim kadarıyla. bir de ikisi de -yabancı şarkılarda- hemen hemen aynı şarkıları buluyor veya bulamıyor..

  örnekler:
  midomi gözlerimin etrafındaki çizgiler'i bulamadı, shazam buldu.
  ikisi de yosma'yı buldu.
  midomi senin adın ne'yi bulamadı, shazam buldu.
  midomi sonsuz'u bulamadı, shazam buldu.
  midomi sonra görüşelim'i bulamadı, shazam buldu.
  ikisi de spooky'yi bulamadı.
  midomi music for gong gong'u bulamadı, shazam buldu.
  midomi rüzgar'ı bulamadı, shazam buldu.

  bu durumda; türkçe şarkıları da tagleyeceksek midomiye sonra görüşelim diyoruz...
 • iphone versiyonunu bilmem ama web sayfaları üzerinden yaptığım denemelerde pinki bile bulamayan program.
 • ilk seferde dambidi dumbidi mirildanarak ieva's polka'yi bulabildigim site. ise yariyor, cok enteresan.
 • tekerlekten sonra, yapılan en önemli icatlardan biri.*
 • test edip onayladığım site. çok başarılı. şarkıyı aynı tondan söylemenize bile gerek yok. tek gereken gerçeğine yakın bir tempoda söylemeniz. zira daha hızlı ya da daha yavaş okursanız tanımakta zorlanıyor.
 • daha önce bulmak için çok uğraştığım ama bir sonuç alamadığım sözsüz bir şarkıyı ( nacho sotomayor - eternal ) 15 sn'de bulmamı sağlamış müzik arama aparatı. tek kelimeyle muhteşem.
 • uzun zamandır aradığım tesadüf eseri bir yerde sonuna denk geldiğim sadece 1 sn'lik bölümünü kayıt edebildiğim şarkıyı bulan sistem.

  öpülesi yalanası tatlı bi'şey, yapanlardan allah razı olsun.