şükela:  tümü | bugün
  • kıtır dan aldığımız midyelere bakıp içinde siyah kömürümsü maddeler gördüğümüz halde, bir arkadaşımızın "olm midyenin içine bakmadan yiyeceksiniz" gazıyla, alcoholica yla düştüğümüz durum. ha mide falan yıkanmadı, bi günümüzü feda edip tuvalete taşındık o kadar.
  • denize uzak şehirlerde daha bol yaşanan hadise. ayrıca fazla yenirse de yaşanır.
  • bodrumda üç günlük tatilin orta gününü zehir eden, rezil eden aktivite. bir gün önce çılgınlar gibi yenilen midye dolmalar, ikinci gün dalış teknesinde herkes keyiflenir güneşlenir ve hatta pişerken sizi 15 dakikada bir tuvalete koşturur, havlulara sarınır tir tir titretir, tekne hiiiiç sallanmamaktadır, denizde çırpıntı yoktur ve siz "deniz tutmuş yazık" şekli verirsiniz, izahat için haliniz yoktur, emedurlar işe yaramaz, hiç birşey işe yaramaz, ta ki bünyeyi o midye adlı şeyler terk edene kadar... ne yazıktır ki bir daha da hiç yemezsiniz o güzelim şeyi...
  • bugun otlangac da dahil olmak uzere sakaryadaki 6 ayri midyeciden yedigim sayisiz midyeyi dusununce,bugun basima gelmezse,olene kadar basima gelmeyecegini dusundugum olay.
  • her yenilen midye dolma ile beraber yava$ yava$ gercekle$en durum. arsenik misali birikimli ilerleme, yava$ zehirlenme ama kimin umrunda tabi? icmi$sin biralari, sokakta gormu$sun, deli gibi canin cekmi$ken ne civasi gelir aklina ne zehiri.
  • midye dolma fanatiklerinin her daim akıllarında kalan soru işaretidir. yenilen midye sayısı arttıkça, soru işareti de kaybolur. heleki bir midye dolma fanatiği iseniz, ve babanız gazetede midye dolmaların zararlı olabileceği haberini görüp sizi taaa nerelerden arayacak kadar bu fanatikliğinize karşıysa, zehirlenme ve "aha bak gördün, ben sana demiştim" baskısıyla midye dolmalara veda etmenize sebep olabilecek olay..
  • bundan 3 sene önce başıma gelip arkadaşlarımla toplu tuvalete taşınma vukuatına sebep olan durum, meret pekte lezzetli ama pekte tehlikeli be kardeşim.

(bkz: de nin hatali kullanimi)
  • zehirlenmenin en leziz şeklidir.
  • sınırlarının çizilmesi gereken zehirlenmedir bu.. çok yenince olur, aşırı yenince olur.. nedir kardeşim çok? kaç tane aşırıdır? zehirlenmek için kaç tane yemek lazımdır? en beter midyeden 3 tane yesek de zehirlenir miyiz? en temizinden kaç tane yemek gerekir?

bu ikisini bilsem bi interpolasyon yapıcam ama, bilmeyince olmuyor.. ben prensipte başladım mı 40ı 50yi bulmadan durmayan bi insan olarak daha henüz zehirlenmedim.. bi de en yakın midye kaç saatlik yolda yani.. kızılırmak'tan gölbaşı'ndan topladıklarına ihtimal vermiyorum.. haliyle iyidir midye dolma.. yemek lazımdır..