şükela:  tümü | bugün
  • olay beyoğlu'nda yaşanıyor.

--- spoiler ---

olay, 10 gün önce meşrutiyet caddesi üzerinde meydana geldi. iddiaya göre, 30 yaşındaki umut t. ve iki arkadaşı, sokakta midye yerken, aynı midyeciye gelen 5 kişilik gruba "size midyeleri biz ısmarlayalım" teklifinde bulundular. teklife "siz kim oluyorsunuz da bize midye ısmarlayacaksınız" diyerek tepki gösteren grup ile umut t.'nin aralarında bulunduğu grup arasından tartışma çıktı. tartışma kısa sürede tekme tokatlı kavgaya dönüştü. kavga sırasında silahını çeken a.d, umut t.'yi vurdu. hastaneye kaldırılan umut t. 3 gün sonra hayatını kaybetti. olay sonrası harekete geçen polis ekipleri, kavgaya karıştığı tespit edilen 5 kişiyi gözaltına aldı. polis merkezindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan umut t.'yi öldürdüğü tespit edilen a.d ve ona yardım ettiği belirtilen y.m. tutuklanarak cezaevine gönderildi. diğer 3 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
    --- spoiler ---

kaynak

harbiden milletçe kafayı yedik.

edit: düzeltme.
  • acilen bir kanun getirilmeli ve katile kollarının bacaklarının kesilmesi cezası verilmelidir.

"siz kim oluyorsunuz midye ısmarlıyorsunuz" demiş.

not: kol bacaktan vazgeçtim. kolları bacakları kalsın. kafası kesilsin. gerekli ceza budur.
  • edebinle kavganı et stresini at sonra da siktir git inine allahın sıçanı silah çekmek nedir? karşındakini vurdun da adam mı oldun şimdi? ayrıca ülkenin elini sallasan tabancalı tüfekli birine çarpacak hale geldiğini gösteren olay olmuştur.
  • şu haberi filme çeksen, izleyici "böyle absürtlük olur mu!" diye protesto eder.
    öyle bir memleket haline geldik.
  • aklınızı sikeyim dediğim olay.
  • bir lira için cinayet, tuvalete para vermedi diye cinayet gibi bu tip basit görünen diyaloglar neticesiyle gerçekleşen olaylara hiç basit gözle bakmam. kim bilir ne tavırla söylendi. belki böbürlenildi, ima yapıldı. sonu kavga hatta cinayet olmayabilirdi çok çok yanlış tamam ama tartışma yaratacak samimiyetsizlik ile diyalog olduğu kesin.
    allah ıslah etsin ne diyelim.
  • "siz kim oluyorsunuz da bize midye ısmarlayacaksınız"
    bu nasıl bir tepki amk?
  • zaytung haberi diye geldim ama gerçekmiş.

meanwhile in the middle east
  • (bkz: ölmeden önceki son sözler)

"siz kim oluyorsunuz da bize midye ısmarlayacaksınız"

iyice delirmiş millet. lan bedava midye işte, bırak ısmarlasın. her bir boku da ar, namus, gurur meselesi haline getirmeye gerek var mı ya?

edit: iki kişi bu sözü söyleyen vurulan değil, vuran diye mesaj attı. rica ediyorum atmayın. kimin vurduğu, kimin vurulduğu umrumda değil. olayın absürtlüğüne dikkat çekmek için ilgili bakınızı verdim.

ayrıca siz kim oluyorsunuz da bana kimin kim olduğunu söylüyorsunuz?!*