şükela:  tümü | bugün
  • beyoglu balik pazari'nda gec saatlerde tezgah acan, sagolsun naylon sayesinde tani$mak ve guzel midyesinden yemek $erefine nail oldugum ho$sohbet, guleryuzlu, ikrami bol midyeci. bir de kizi olmu$ yeni.
  • sanırım aile babalığı pek vakit aldığından ortalarda görünmüyor bu aralar. eksi sozluk one way ticket zirvesi için kendisine tepsi tepsi midye ısmarlanacktır.
  • 5 yıl kadar önce hep kemancı'nın önünde dururdu ahmet... neden bilinmez, herkesin kanının kaynadığı bir insandır.
  • 5-6 aylık bir çocuğu olan leziz midyelerin yaratıcısı. seviyoruz. takdir ediyoruz. yemek istiyoruz. um.
  • senol abi'nin bir akrabasidir. midyesi guzeldir ama yine de;
    (bkz: senol abi)
    (bkz: senol agabey benim oz dayimdir)
  • muhtemelen şehrin en düzgün midye satıcısıdır. midyenizi yudumlarken istediğiniz herhangi bir konudan da sohbet açabilirsinir. yaganın kapısında durur.
    (bkz: ahmet bey)
  • karşıyaka'dan bostanlı'ya doğru giderken osmanbey parkı vardır. durağın hemen yanında midye satan birini görürsünüz. ahmet.. midyeci ahmet.. genelde belli müşterileri vardır ve midyenizi yerken sohbetinizi de edersiniz. lezzetli midyeleri ve sıcak muhabbeti vardır.
  • 12 seneyi aşkın süredir tanıdığım süper iyi niyetli ve naif insan.. artık seyyar değil.. balık pazarında süper sevimli bir dükkanı var.. ismi de gayet ruhuna uygun; "midyeci".. hatta artık web sayfası da hizmette; http://www.midyeci.com/
    (bu başlıktaki entryler de söz konusu site de referans olarak gösterilmiş..)
  • bu yılki epica ödül töreninde, ritz carlton balo salonundaki masamızın ortasına ki masadaki çatal ve arkadaşları gümüştü, bir tepsi midyeyi ünlü bir yaratıcı yönetmenimizle birlikte kondurmayı başaran güzel insandır. masadaki yabancı misafirlere yes it is törkiş bir nevi dilayt, sii dilayt vit rays nidaları eşliğinde gömlek sıyırtıp yedirmiş olmanın gururunu kendisiyle paylaşıyoruz. midyeleri iyidir, hoştur, istenen yere gider...
  • bu yaz "midye festivali" isminde gayet ciddi organizasyonlar düşünen güzel.. ilk kurguladığı da "sikletlere göre midye yeme yarışması".. en çok yiyebilene çam sakızı çoban armağanı 1000 ytl. gibi bir ödül düşünüyormuş.. (yok korkmayın yedikleriniz o paradan kesilmiycek, çok ciniz ya, ben de onu sordum direkt)