• izmirde yer alan efsane bir midye yemekleri restoranı. bu konsepte bir mekan türkiyede nerde açarsan tutar, o derece orjinal fikirler ve yemekler barındırıyor içinde.

fiyat performans oranı zaten harika birde üstüne mekanın güzelliği, çalışanların güler yüzlülüğü eklenince efsane bir mekan ortaya çıkmış oluyor.

adamların ıslak mendili bile orjinal.

umarım ilerleyen zamanlarda bozmaz, zira bundan sonra izmir'e her uğradığımda buraya gitmeden dönmem diye düşünüyorum.

midye sevenler gitmezse çok şey kaçırır.
  • izmir-kibris sehitleri'nde* acilmis olan bir restoran. yepis yeni bir mekan. tencerede pisen belcika usulu soslu midye, sahanda sebzeli midye, karidesli midye, rokforlu midye, midye dolma, midye tava... iyi de bir bira* menüsüne sahipler. sofra sarabi bilem var. izmir'in bu tarz mekanlara ihtiyaci var. hayirli olsun diyelim.

var midye, var midye, vamid, vamid...

http://www.mekanist.net/izmir/restoran/midyeli
  • dün gittiğim mekan. evet midye severler gelin bakalım yamacıma . kıbrıs şehitlerinde sevinçin ordan girin soldan ilk arada balıkçıların olduğu sokakta mekan. fiyatlar çok uçuk değil. bira 9-10tl , midyenin tanesi 70 kuruş falan işte. tencerede çeşnili midye olayı popülermiş ama ben denemedim. tereyağında sahanda midye yedim onun yerine. fakat tek kişi için fazla midyeli oluyor. 2 kişi bölüşebilir bunu. onun dışında midyelerin kabukları temizlenmiş hijyen takıntısı olan midye severler için birebir. müzikler hoş. ortam güzel. dışarıda yer yoktu içeride neredeyse doluydu. özetle midye seviyorsanız gidin mutlaka buraya.
  • güzel bir yer.

dilerim zaman içerisinde kendini bozmaz ve aynı hizmet kalitesiyle lezzeti koruyabilir. genelde bu tip yerlerin, müşteri sayısının artmasına doğru olarak kötüleştiği hepimiz tarafından defalarca görülmüş ve tecrübe edilmiştir mutlaka.

kendilerine bu yolda başarılar diliyorum. yine geleceğiz.
  • bu restorandan istanbul'a açılmasın, biz hep onun için izmir'e gidelim.
    onlar da kalitesini bozmasın.

3 tarafı denizlerle çevrili bir memlekette deniz mahsülü yemek dahi pahalı bir tüketim iken burası uygun fiyatlarıyla, süper yemekleriyle insanı müptela ediyor.
  • 5 adet tadımlık midye dolma almak istediğim halde bana neredeyse 15 tane midye ikramında bulunarak beni şaşırtan ve gönlümü fetheden cömert mekan.

midyeleri midyeyi hiç sevmeyen bir insana bile midye yedirtebilecek kadar lezzetli, test ettik onayladık. çok da temiz yapıyorlar işlerini. midyeyle yapılan yemek çeşitlerini de denemek isterdim doğrusu, ama ne vaktim vardı ne de midemde yer. bir daha izmir'e yolum düşerse kesinlikle tekrar gideceğim yerlerden biridir.
  • fiyat performansın yanı sıra ikramlarıyla da harika olan restoran. tam kalktık hesabı ödeyeceğiz, sufle ikram ettiler. o da harika olmuş. inşallah kendilerini bozmazlar.
  • daha gitmeden aklımı başımdan aldı. yanıma birini kattığım anda istanbul'dan yollara düşmem an meselesi.
  • alaçatı şubesi, 330 ml şişe efesi 25 tl'ye satan sertifikalı midyeci. umarım menüsünde bir yanlışlık vardır.
  • bugün alsancaktayken arkadaş tavsiyesiyle keşfettiğim yer. mekan sahibi aynı zamanda mekanın garsonu. elinize tutuşturulan menüden hiçbirşey anlamadığınız için garson / patron "daha önce gelmişmiydiniz" sorusuyla başlıyor. hayır cevabını alınca başlıyor menüyü baştan aşağı anlatmaya.. iyiki de öyle yapıyor çünkü kendi zevkinize göre birçok midye yemeği hazırlamış.

hikayesi de çok ilginç. arkadaş dünyada adım atmadık ülke bırakmamış. en büyüğünden 3. dünya ülkelerine kadar. bu gittiği ülkelerden 1500e yakın midye çeşidi toplamış. ve bu ülkelerle bağlantı sağlamış. bu midyelerin yemek yapma şekillerini öğrenmiş.. daha sonra ülkeye döndüğünde bu restoranı açmış.

yiyeceklere gelecek olursak; bildiğiniz midye tatlarının hepsini unutun. çok farklı bir deneyim olacak. kaşıkla çorba içer gibi midye yiyeceksiniz.. fırsatınız olursa burayı mutlaka görün derim. yeri kıbrıs şehitlerindeki balıkçıların olduğu sokakta en sonda.

fiyat açısından da çok cazip. biz 5 kişi gittik farklı tatların hepsini deneyebilmek için, herkes ayrı birşey söyledi. bira extra midye dahil toplamda 91tl para ödedik. tıka basa doyduk.

izmirliyseniz zaten midye seviyorsunuzdur. bu fırsatı kaçırmayın.

not: perşembe cuma cumartesi rezervasyonla çalışıyorlar. mutlaka bu günlerde yer ayırtın dediler..
hesabın var mı? giriş yap