• neyini kullanıyorsanız sosyal medyada duyurmak zorunda olduğunuz marka. her şeyi ele gelir, her şeyi dolu doludur...her şeyi ayrıdır. öyle bir marka yani. her şeyiyle hissedersiniz. mesela bu markanın 79.000 tllik bir bulaşık makinesi var. buna koyduğunuz tabaklar makineden level atlayarak çıkıyor. örneğin çay tabağı mı koydunuz, servis tabağı olarak alıyorsunuz. öyle diyeyim. bunların bir buzdolabı var 216.000 tl...şaka değil gerçek. buna koyduğunuz gıdalar tükenmiyor arkadaşlar. ben bir litre kola koydum ,sekiz aydır içiyorum.140.000 tlye indüksiyonlu ocak var. elektrik değil sosyal medyadan alınan like ile çalışıyor arkadaşlar. elektrik faturası eksiye bağladı.
  • 30 yıl ve daha fazla süre kullanılabilen beyaz eşya üreticisi.

bozulan çamaşır makinemizin model kodu ile sorununu telefonda teknik servise anlattığımda, program butonlarının bozulduğunu almanya'dan getirtebileceklerini (30 yaşında bir makineye teknik destek oha) tamir edildikten sonrabir yirmi yıl daha kullanabileceğimizi söylemişlerdi. (50 yıl oha). pek tabiiki kontrol butonlarını içeren parça bir siemens çamaşır makinesi fiyatındaydı (oha).
  • miele'den bir çamaşır makinası almak yerine bosch veya siemens'ten şunları alabiliyordum (hiçbir abartı içermiyor) :

çamaşır makinesi
    bulaşık makinesi
    kurutma makinesi
    ankastre ocak + fırın
    buz dolabı

valla vampir olsaydım, lich olsaydım miele tercih ederdim heralde ama beyaz eşyayı yanımda ne kadar taşıyabilirim bilmiyorum.

akp sıkıyorsa miele yardımı yapsın güneydoğuya hem. heheh.
  • elektrik süpürgesi ürünü, bildiğin kara deliğin vücut bulmuş hali. öyle bir çekiş gücü var ki halıyı süpürürken görüntü kayıyor. paranormal bir aktivite mi acaba diyorum, ama verdiğin para normal değil. insanı değişik duygulara sürükleyebilen bir alet kendisi.
  • kendisiyle uzaktan ask yasadigim beyaz esya markasi. ara ara websitesine giriyorum, hayran hayran urunlere bakiyorum.
    cat& dog elektrik supurgesine bakiyorum, ek fircalari supurgenin icine monte etmisler, vay anasini nasil dusunmusler diyorum her seferinde. mukemmel emis gucuyle dip kose ne kadar guzel temizleyecegini dusunurek uzaklara daliyorum falan. annemlerin nerdeyse her yil yeni supurge aldiklarini dusundukce kis kis guluyorum, babam daha arcelikten sasmasin diyorum.
    sonra kurutmali camasir makinesine bakiyorum. ikisi bir arada makineler hep sorunlu ama miele yaptiysa kesin problemsizdir vay be aslan mielem diye seviniyorum gururla. kurutma seceneginde "ayakkabi" seceneginin olmasi ve bu secenekte kazanin donmedigi, tekrar ediyorum donmedigini dusundukce yine babamin "s.ktiniz anasini makinenin, tangur tungur" minvali soylenisleri aklima geliyor, kendi kendime gulumsuyorum.

iste boyle bir ask, boyle bir tutku. bastan artistlik yapacak beylere soyliyim siz arabalariniza, macbook airlerinize asik olurken iyi, biz beyaz esyaya asik olunca mi kotu?

bi de boyle ask yasadigim grohenin termostatik dus bataryalari var, boyle vanayi aciyorsun su 38 derece akiyor..yemin ederim evimde bunlar olsun evden disari bile cikmam.
  • istemeyeceğiniz kadar uzun ömürlü olan süpürge.
    10 sene önce annem kendine yeni miele süpürge aldığında, eski mielesini benim bekar evine koyduk.
    arada aile evinin tadilatı sonrasında tadilat gübürünü süpürsünler diye kullandık. 5 sene önce evlenirken ev tadilatı için bir kere daha kullanırım sonra atarım diye o eski mieleyi de yeni eve getirdim. hanımın ceyizinde süpürge olmasına rağmen miele kara delik gibi herşeyi emdiği için evin temizliğinde kullanılan yegane süpürge oldu.
    dahası temizlikci kadın torbasını yanlış taktığı için 2-3 hafta torbasız çalıştırdık. durumu fark edip filtrelerini filan değiştirdim, gene hayvanlar gibi emmeye devam etti.
    hala kullanıyoruz, ne zaman bozulacak bilmiyorum.
  • 16 senedir beni ve ailemi yarı yolda bırakmamış bir çamaşır makinamızın markasıdır. teknolojiyi az buçuk izah edeyim size. 1990 senesinde alınmış bu makina tamamen dijitaldir ve 24 ayrı programda 600-900-1300 devirlerde çalışabilir.

siz siz olun paraya kıyın ve alın mutlaka.. kalkıp 5 sene sonra arıza cıkaran bir makina kullanmaktansa alın bir miele, çocuğunuza da kalsın...

edit: 18 sene oldu tık yok..
  • evladiyelik.

bu adamların çamaşır makinesi kapağından tutsanız kalkacak hissi uyandırıyor, artık nasıl menteşeyse o.
  • 30 kusür sene aile evinde kullandığımız buzdolabı çamaşır makinası ve bulaşık makinasından sonra yeni kurduğum aile için fiyat araştırmasında,kendisinden bir adet beyaz eşya yerine bosch tan 5 parça beyaz eşya aldığım markadır.paranın gözü kör olsun temennisine gün gelecek yine seni alacağım derim.
  • 1981 yılından beri ailemize hizmet eden fedakar çamaşır makinamızın markası.

8 yıl sonra edit: hala çalışıyor...

4 yıl sonra yine edit: bozulmadı, sormayın
hesabın var mı? giriş yap