şükela:  tümü | bugün
 • ciddi anlamda insanı geren film.

  --- spoiler ---

  film biraz ağır ilerliyor başlarda kabul,ama yönetmen daha sonra bizi gerilimin içine nasıl çekeceğini de iyi biliyor.müzik efektsiz olağanüstü olaysız korkmak ve gerilmek isteyenler için birebir film.şiddetle tavsiye edilir.

  --- spoiler ---
 • klişelerle dolu olmayan güzel bir gerilim filmi. başrolde celda'nın* malamadre'si luis tosar oynuyor.

  --- pis spoiler ---

  klişe filmlerde kötü adam her önüne geleni öldürür ya, bu filmde öyle değil. bu etkileyiciydi benim için...
  bir kişiyi öldürdü, belki öldürmeyecekti ama mecbur kaldı.
  sonunda ise bu tür filmlerde olan, beklenilen şey olmadı.

  --- pis spoiler ---
 • mutlu olamayan adam hikayesi gibi dursa da psikopat hikayesi seklini aliyor yavas yavas. pisman degiliz, enteresan bir konusu vardi. izledik, iyi ettik. tavsiye eder miyim; onu bilemedim ama. ispanyol gerilim filmleri ne degisik, guzel oluyor yahu genel olarak...

  --- spoiler ---
  adamimiz mutsuzlugunun icinde baskalarinin da mutlu olmasini istemiyor. yasamak icin motivasyonum yok diyor ama belki de tek motivasyonu cevresindekilerinin de mutsuz oldugunu saglamak. ama direkt degil. icten ice...
  --- spoiler ---

  film dehset bir narration'la basliyor zaten;
  - happy. that's exactly my problem. that i can't be happy. i never have been. not even when good things happen to me. you can't imagine what it means to wake up every day
  with no motivation the effort it takes me to find a reason. just one. not to let it all go to hell.
  and believe me i give it my best shot. my very best. every day of my life.

  --- spoiler ---
  bu kadar psikopatlik da olmaz canim. mutsuzsan da kendi kendine mutsuzlugunu yasa, yaymaya calismak da nasil bir psikopatlik diyorsun filmde. aslinda basta klasik aman da kizdan hoslaniyor, geceleri yanina yatiyor, onu goz ediyor sanirim, mutluluk sivisi mi koyuyor kremlerine nedir o?... derken oha oluyorsunuz, adam hatunun bitmek tukenmeyen nesesini kaldiramiyor. israrla onun suratindaki gulucugu, mutlulugu almaya calisiyor. öah. yani tamam hatun da rahatsiz edici derecede mutlu gercekten, mutsuz olacak zibil faktor asilasa da psikopatimiz, israrla devam ediyor mutluluga hatun. cok icten ice seyirci olarak senin de sinirlerin bozuluyor aslinda. hele ki yasamdan oyle her an dolu dolu zevk alan biri degilseniz ve hafif de aslinda bunalim bir kisiliginiz varsa... neyse canim psikopatimiz suyunu cikiyor sonucta n'olursa olsun...
  --- spoiler ---

  imdb linki icin; http://www.imdb.com/title/tt1437358/
 • ispanyol sinemasının gerilim dalında gün geçtikçe çok çok daha iyiye gittiğinin göstergesi bu film. gerilmek istiyorsanız kaslarınızın en ince lifine kadar gerecek sizi.
 • baya kaliteli ve amacına rahatlıkla ulaşıp insanı geren, rahatsız eden bir film. bir de özellikle ben müziklerine bayıldım. oyunculukları, atmosferi her şeyi iyiydi. senaryo kimisine ağır gelebilir ama baya etkileyici sözlerle başladığından kolaylıkla adapte olunuyor.

  --- spoiler ---

  filmde bir psikopatın doğuşunu izliyoruz adeta. olağanüstülükten uzak yanıbaşımızda gerçekleşebilecek bir şey olduğundan tüyler ürpertici aslında. onun da kendince gerekçeleri var ve mutlu olmaya çalışıyor. etrafındaki herkesi zehirleyerek. sonunun beklediğimiz gibi intiharla bitmeyip aynadaki gülüşle bitmesi çok daha sarsıcı ve manidar oldu bence.

  --- spoiler ---
 • 2011 ispanyol menşeili olup vizkoz ama sürükleyici bir gerilim filmidir efendim.
 • enteresan bir sosyopat hikayesi. herif varolmak için motivasyonum yok diyor ama kendisiyle çelişiyor aslında. diğer insanları mutsuzluğuna ortak etmek motivasyonu işte(daha önce belirtildiği gibi). öyle olmasaydı zaten intihar ederdi. kaybedecek bir şeyi olmayan insan böyle çirkinliklere girişmez arkadaş. efendi gibi gider intihar eder.
 • 2011 yılı mahsulü jaume balaguero tarafından yönetilmiş olan ispanya yapımı film. türkiye'de ölüm uykusu ismiyle vizyona giriyor.

  en baştan söyleyelim, ispanyol korku gerilim sinemasının yüz akı yönetmenlerinden jaume balaguero gene kalburüstü bir işe imza atmış. cesar ve clara arasındaki hastalıklı ilişkiye odaklanan ölüm uykusu, “insanoğlu mutlu olmak için neleri göze alır?” gibi ağır sorular sorarken korku gerilim sinemasının gereklerini yerine getirmekten de geri durmuyor. özellikle cesar’ın bir aksilik sonucu clara’nın dairesinde uyuyakaldığı gecenin sabahında, clara ve sevgilisine görünmeden evden çıkmaya çalıştığı sahneler bütünü tırnak kemirten cinsten.

  dahası için...
 • özellikle cesar'ın clara'nın evinde iken, clara ve erkek arkadaşının eve girişi sonrası, evden onlara görünmeden kaçma çabasına tanık olduğumuz sahnelerde gerilim tavan yapıyor. ölüm uykusu psikolojik dozu yüksek ve belli bir seviyeyi tutturan bir gerilim filmi. ancak özellikle kimi noktalardaki mantık hataları ve tutarsızlıkların, bunlara çok takılmayan benim gibi bir izleyicinin bile dikkatini çekecek düzeyde olduğunu belirtmeliyim. bu tutarsızlıklar filmin inandırıcılığına ve gerilimine de zarar veriyor. bu noktalarda film düşüşe geçmekten kurtulamıyor...

  ( http://hayatimizsinema.blogspot.com/…s-duermes.html )
 • damardan ince ince girip baş karakterin manyaklıklarıyla insanı sinir etmesi babında çok başarılı bir film. hani diğerlerinin mutsuzluğundan mutlu olan insan çok gördük, görüyoruz ama böyle de bir mutsuz profil az gelir dünyaya. cesar, bu anlamda sinema tarihindeki en kötü adamlar listesinde sıralamada en üstlerde yerini bence çoktan aldı bile.

  --- spoiler ---
  hastanede ziyaretine gidip mutsuzluklara gark ettiği felçli annesinin de oğlunun saykoluklarından nasibini aldığı gibi bir izlenim edindim filmi izlerken. buna dair flashback sahneler de olsaydı tam süper olacaktı :)
  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap