• mifa a10 adlı bluetooth hoparlörün elden geçmiş ve güçlendirilmiş yeni halidir. ürün şu anda satışta yok. 3 haziran 2020 tarihi itibariyle satışa sunulacaktır.

ben, geçtiğimiz günlerde aliexpress üzerinden mifa firmasindan gelen bir mesaj ve indirim kuponu üzerine bir tane sipariş etmiştim. eski ve devamlı müşterilerine bir öncelik ve indirim fırsatı tanıdıklarını filan yazmışlar. bu yaklaşımları hoşuma gitti. bugün (26.05.2020) hoparlör elime ulaştı. yaklaşık 2 yıldır mifa a10 kullanmaktaydım. o nedenle mifa a10'u referans alarak yorumlarımı yapacağım. en başta fiyatını söyleyeyim. ben tüm indirimlerle birlikte 21 dolara aldım. 3 dolar özel aliexpress kuponu vardı. onunla 18 dolara geldi. gümrük ücreti olarak kapıda 29 tl aldılar.

ürüne gelirsek;

ürünün özellikleri ve a10 ile teknik karşılaştırmasına buradan ulaşabilirsiniz.

bana ulaşan ürünün görselleride aşağıdaki şekilde;

kutu

kutu içeriği ve genel görünüm

genel görünüm ve mifa a10 ile karşılaştırma

mifa a10 & plus yan yana

yan yana görüntü 2

ön görünüm

arka görünüm

yan görünüm

alt görünüm

bağlantı noktaları

kısa kullanımım esnasındakı görüşlerimi de şuraya yazayım;

görsel olarak ben sipariş verdiğim anda sadece grafiti desenli modeli satılıyordu. o sebeple grafiti desenli aldım. elimdeki a10'da grafiti desenliydi. gayet güzel. bu arada grafiti deseni tüm ürünlerde eşsiz ve farklı. tek bir kalıptan basma, hepsi aynı görüntüde değil. 3 haziran itibariyle custom baskı yapmaya başlamışlar. yani bir fotoğraf gönderiyorsunuz onu hoparlör üzerine basıp gönderiyorlar. çok iyi hizmet.

boyut olarak teknik özellikler listesinde yazdığı gibi normal a10'dan daha büyük ve ağır. bence taşınabilirlik anlamında bu cihaz en iyisi. a20 gibi modelleri de var ama alıpta sağa sola gidemezsiniz sanki masanın üstünde dursun diye yapmışlar onları. ıp seviyesi, ebat ve gövde yapısı olarak havuz yada deniz kenarinda kullanıma uygun değiller.

cihazin icinde 2 tane 10 watt hoparlor var. diger arka ve yan taraftaki bas radyatorler pasif. ses kalitesi eski modele göre kesinlikle daha iyi. tizler ve baslar daha güzel. a10'a göre daha güçlü olduğunu açar açmaz hissettiriyor. ama bana sorarsanız sanki 20 watt değilmiş gibi. daha çok 15 watt gibi... normal a10 ile arasında ses şiddeti olarak bir fark yok gibi ama a10 plus gücü nedeniyle bass ve tizlerde çok daha güçlü fakat son seste bazen cızırdama yada seste boğukluk yapabiliyor. genel anlamda ses kalitesi ve gücü bakımından eski versiyonundan daha iyi diyebilirim. çin'li markalardan hoparlör alacaksanız bence hâlâ en iyi birkaç alternatiften birisi bu hoparlör.

mifa a10 plus video

bluetooth bağlantısı a10'a göre daha hızlı. evdeki vestel 65ud9000 model tv'ye de hızlıca bağlanıyor. elinizde bir tane a10, bir tanede a10 plus var ise tws (true wireless stereo) özelliğini kullanamıyorsunuz. illa iki hoparlör de aynı model olmak zorundaymış. firmaya attigim maile böyle bir cevap aldım. 1 aylık denemem sonucunda bluetooth çekim mesafesinin cok uzun olmadigini ve cok cok nadirende olsa seste minik kisa kesintiler olabiliyor. 2 ay sonraki deneyimlerime göre bluetooth kapsama mesafesi ve baglanti gücü mifa a10'dan çok net daha zayıf diyebilirim. mifa ya bildirdim. bakalım ne diyecekler...

üzerindeki kontrol tuşu işaretleri eski modelde girinti şeklindeydi bunda çıkıntı şeklinde. bu değişiklik iyi olmuş, karanlıkta kumanda etmek imkansız gibiydi. bu da zor ama en azından hangi tuş olduğunu algılayabiliyorsunuz. belki ışıklı filan birşeyler olsaymış daha iyi olurmuş. ilave olarak eski modelde repeat tuşu yoktu bunda onu koymuşlar.

eski modele göre telefon görüşmeleri çok daha net ve sesiniz karşı tarafa daha iyi gidiyor. şimdilik bir sorun yok gibi. bu görüşüm kapalı alan için geçerli. açık alanda hâlâ telefon görüşmeleri yetersiz.

pil ömrü olarak birşey diyemiyorum cihaz daha çok yeni deneme şansım olmadı. ama pili hissedilir şekilde eski modelden daha hızlı doluyor. type-c besleme kablosu ve şarj cihazımla da alakalı olabilir bu fark.

eski modeldeki mikro sd kart ile bluetooth arasındaki ses şiddeti farkı bu modelde yok gibi. eski seride sd karttan müzik dinlediğinizde ses seviyesi daha yüksekti.

a10 plus'ta 4 ayrı noktadan ses bağlantısı yapılabiliyor. mikro sd kart, usb flash disk, aux ve bluetooth.

ürün ipx7 su geçirmez deniliyor ama henüz test etmeye cesaret edemedim. yakında dener sonuçları paylaşırım. normal a10 ipx5'di.

genel olarak imalat kalitesini beğendim. mifa markasının ürünleri genel olarak kalite açısından iyidir.

ürüne 7,1/10 veriyorum. (küsuratlı vereyimde salladığımız belli olmasın) bt hoparlöre ihtiyacınız varsa bence mutlaka bu modeli de listenize ekleyin derim.

not: entry'i, ihtiyacı olan kişilere en doğru fikri verebilmesi adına gözlemlerime göre güncel tutmaya çalışıyorum.

edit: bugün itibariyle anker soundcore motion+ modelini de satın aldım. ikisini kıyaslamam gerekirse... yok ya kıyaslama yapamam ikisi arasında. mifa a10 plus bluetooth hoparlör, soundcore motion+ ise muzik seti diyebilirim sadece. 20-30 dolar fiyat aralığında a10 plus bir numaralı seçenek. anker soundcore motion+ ise 100 dolar aralığında tartışmasız en iyi bt hoparlör.
  • f/p ürünü, kamp ortamında dahi tertemiz bir ses vererek herkesi kendine aşık etmiş olan bluetooth hoparlör. (bkz: #119445974)
hesabın var mı? giriş yap