şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • kafamı kesip götüme sokarak intihar etmek istiyorum şu an. resmen kafamın sol tarafında bir bebek var ve çıkmak için am arıyor, bulamıyor o yüzden gözümün oralardan çıkmaya çalışıyor.

  ananı sikeyim migren. 2 fitil kadar majezik ve ananemin 500mg'lik fantastik diz ağrıları için kullandığı ağrı kesicisi içtim. ananı sikeyim migren.

  ananı.
 • tip 3 testi diye bişey bulmuşlar, kan testiyle 266 gıdaya karşı antikor aranıyormuş ve migreni tetikleyebilecek gıdalara göre bir migren diyeti hazırlanıyormuş daha seyrek migren krizi ve daha az ağrı için.

  migreni tetikleyebilecekler;

  sigara dumanı
  lodos
  rüzgâr
  klima
  kırmızı şarap
  mayalı içecekler
  çikolata
  fazla kahve
  kafeinli ağrı kesiciler
  az uyumak
  çok uyumak
  rahatsız yastık
  aşırı soğuk hava
  aşırı sıcak hava
  ağır parfüm kokusu
  parlak ışık
  açlık
  öğün atlamak
  stres
  heyecan
  hormon bozukluğu
  doğum kontrol hapı
  regl dönemi
  süt ürünleri
  beyaz peynir
  balık
  un
  ekmek çeşitleri
  keçiboynuzu (wtf?)
  kolalı içecekler
  fiziksel veya zihinsel yorgunluk
  yoğun fiziksel aktivite
  menopoz
  yüksek ses
  tiramin içeren gıdalar (peynir, hurma, salam-sosis, şarap, narenciye, soya, muz ve daha gider...)
  monosodyum glutamat içeren gıdalar (konserveler, hazir corbalar, bulyonlar, cipsler, hazır baharatlar, süt, et, ceviz ve mantar, oeh)

  bence migrenli kişiler evrim zincirinde bir hata, doğal seleksiyonda selekip yokolup gitmeliydik.
 • super zevkli bi hastalik. ofiste gunes gozlukleriyle dolasip city of angels soundtracki mirildanmamin anlayisla karsilanmasi durumu.
 • bugün bir fıkra öğrendim, paylaşayım istedim;

  migrenli birine sormuşlar, "aa neyin var ya, başın mı ağrıyor?" diye, "senin ananı bacını sikerim orospu çocuğu yavşağı" demiş.

  kıssadean hisse: migreni olan birine başın mı ağrıyor diye sormak çok yanlış bir şey.
 • sadece 2 cocuklu ve 4 cocuklu ailelerde gorulmez.. tek cocuklu ailelerde ise babada gorulur..
 • ışık yüzünden çok tetikleniyorsa ve hayatınızı katlanılmaz hale getirmeye başladıysa bir göz doktoruna gidip astigmatınızın olup olmadığını, zaten varsa derecesinin artıp artmadığını kontrol ettirmenizi önereceğim rahatsızlık.
  bir gün eve sürünerek, kuduz gibi ışığa baktıkça kusarak gelip günlerce beynimde ur var diye ağladıktan sonra göz kontrolüne gitmeyi akıl edip, astigmatımın 2 derece yükseldiğini öğrendiğimden beri hayata çok farklı gözlüklerle bakıyorum.
 • kendini özel hissettirir
  -neyin var?
  -başım agrıyor.....
  -al bir aspirin geçer.
  -siktirrrrrrrrrrr!!!!
 • parmağıyla göz boşluğunu sikmeye çalışan birini görürseniz, muhtemelen migren tarafından ebesi sikiliyordur o sıra.

  tetikleyen gıdalar var, evet lakin listeye bakınca "ulan seruma mı geçeyim? ne yiyicem lan ben?" diyesiniz gelir.

  migreni olmayan bir insana migren anlatılabilemez.

  genel olarak beyinden kıt bir insan değilim (erkeklerle olan ilişkilerimde kısmi gerzekliklerim oldu, yalan değil) fakat en beyinsiz halinizle bile yapmayacağınız şeyleri, ben bu meret yüzünden yapıyorum.

  bi gün iş yerinde masamda otururken, taaak diye kafamı masaya vurdum mesela. bilerek ve isteyerek. kimsenin etkisi altında kalmadan. hür irademle...

  o ara doktorcum bana -hormonlara etkisi açısından nispeten iyi olduğunu söylediği- bir doğum kontrol hapı vermişti. tesadüf mü değil mi bilmiyorum ama kabus gibi bir atak başladı. ve acıdan gözüm nasıl karardıysa, kafamı kırmaya(!) karar verdim sanırım. ofistekilerin bakışı gerçekten "priceless" idi... oturduğu yerde kafayı masaya gömen bi hatun, her gün görebileceğiniz bir iş arkadaşı manzarası değil, tadını çıkartmak şart.

  şu anda da migren istilası altındayım. ilacımı aldım ve gecenin devamını belirlemek üzere bu sikik ağrının keyfini bekliyorum.

  acaba "ay hadi uyu bebişim ya, kıyamadım valla" mı diyecek yoksa "tuvalete koşup kus ve bütün hayatını gözden geçir, kafana tülbentle buz bağla ve cenin pozisyonunda yatarken allaha yalvar" mı diyecek?

  cidden süprizlerle dolu amına koduğum...

  iddia ediyorum: migren ve ateizm aynı bünyede barınamaz. her defasında tövbe edip, "allahım, allah babam, kopar şu kafayı, yap bi mucize, kafasız da yaşanır ya, halledersin, hadi allahım, kamon allahım" diye diye pazarlığımı yapıyorum.

  başka bir deyişle: tam ateist olucam bi ölme geliyo...
 • doğrudan gözünüze giren ışığa ya da tek noktadan güçlü aydınlatmaya, bol su içmeye, salaklarla muhatap olmamaya falan dikkat ederseniz bi nebze azaltırsınız.

  aslında olay büyük ölçüde ışıklara dikkat etmede. beyaz ışık benim için bir kriz sebebi mesela. yarım saat maruz kalsam sol gözümün arkasından pıçak yavaş yavaş giriyor sanki. ya da tek noktadan güçlü ışık. hele bir de karşıdan geliyorsa. al işte öldüm.

  evin geneli abajur gibi indirekt aydınlatmayla aydınlanıyor. hem koyu renk duvarda kendimizi postmodern irlandalı gibi hissediyoruz hem de popomuz iğne vurula vurula makarna kevgirine dönmüyor.

  tavsiye ederim.
 • başı ağrıyan herkesin kendisinde var olduğunu sandığı/iddia ettiği hastalıktır bu. hayır neden ve nasıl oluyor da herkes kafasının patlarcasına ağrımasını bir meziyetmiş gibi abartma yoluna gidiyor anlayamıyorum. burada verilmek istenilen mesaj "şekerim gör bak nasıl dayanıklı çilekeş bir bünyeyim, kafam yarılıyor ağrıdan, gıkım çıkmıyor" mudur? genel olarak türk halkında görülen "her kim ki daha çok acı çekmiştir, üstün insan odur" felsefesinin bir uzantısı olduğunu düşündüğüm bu olgu, kesinlikle sinir bozucu sonuçlar doğurmaktadır.

  madem o kadar metanetli bir insansın kır kıçını otur. kimseye de tek laf etme. ama yook illa parmaklarıyla şakaklarına bastırarak ve inceden kendisine bakanları keserek "ben de migren var da eh e" şeklinde demeçlerde bulunulur. bu söylenirken de ölmek üzere olan irlanda kara kurbağası ses tonu kullanılır çoğunlukla. o sondaki yarım gülme sesi dudakları hiç kıpırdatmadan söylenir ki yalancıktan olduğu anlaşılsın.

  yani toparlarsak migren ağrısı öyle alkol sonrası sendromunda yaşanan gibi bir ağrı değildir. adamın gözlerinin altı morarır yarım saatte. çok yakın bir zamana kadar ben de kendimi migren hastası sanıyordum. yapılan tomografi gösterdi ki hem migrenmişim hem beyin damarlarımdan biri darmış. yani cezai ehliyem yok. migren olmadığı halde migrenim diyen birini kafasını parçalayarak öldürsem, akşam gardiyanla sahilde oturup, rakı balık yapabilirim. ona göre...