865 entry daha
  • migren, çoğunlukla ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir. ataklar 4 saatten 72 saate kadar değişen uzunluklarda olabilir. kişi ataklar arasında kendini tamamiyle normal hisseder, ancak bir sonraki atağın endişesi içindedir. ... bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı hassasiyet baş ağrısına eşlik edebilir.
  • süründürür. bir gelir ve üç gün gitmez, ağrı kesicileri draje gibi atarsınız çare olmaz, her türlü ışık gözünüze fazla gelir, baktıkça gözünüze iğneler batar. o halde bir de konsantre olup işe devam etmek zorunda kalırsınız. akşam eve gelir gelmez kendimi karanlıklara kapatırım. yarasa gibi güneşten kaçarım.
  • hemiplejik(auralı) migreniniz varsa hayatınızın en güzel anlarında gününüzün içine sıçar,vücudunuzun bir kısmını uyuşturur.atağın son evresinde bir kişiyle diyalog halindeyseniz bilmediğiniz bir dille konuşuyormuş gibi hissedersiniz.bunu niye mi yazdım ? çünkü bu yalnız bana oluyor sanardım.yıllar sonra benim geçirdiğim atakların aynısını geçiren bir kız arkadaşımı gördüm ve üzüleceğim yerde resmen sevindim yalnız değilim diye.belki bu yazıyı okuyan bir arkadaşım daha olur ve umarım o da yalnız olmadığını öğrenir.
923 entry daha
hesabın var mı? giriş yap