şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duvara asarak çözülebilecek rezalet. ne demek abi ev benim değil duvara asamam. senin değilse kiralık demektir. bal gibi de asarsın ev sahibi ne karışır ya. çıkarken deliklere alçı, üstüne boya oldu bitti. ezdirmeyin kendinizi bu kadar.
 • ortada rezalet yok, keyfi elektronik eşya iadesi yasal değil.

  oh ne güzel sen git eve kur, kılcal çizikleri üret ve sonra beğenmedim diyerek iade etmeye çalış ve firma kabul etmeyince rezillik olsun bunun adı.

  kaldı ki portakal soğan satan bir marketten tv almak zaten bilinçsiz bir tüketici işaretidir.

  alacağınız cihazın teşhiri illa ki bir elektronik markette vardır veya youtube'de inceleme videosu vardır, araştırıp ürün almadıktan sonra, firmalar her konuda suçlu diyemeyiz.

  piyasa sonra ikinci el, sıfır ürün adı altında ürünlerle dolup taşıyor.
 • kardes google diye bir sey bulmuslar yaziyorsun hemen hakkinda bilgiler, incelemeler, fotolar her sey cikiyor...

  dalga mi geciyorsun anlamadigim rezalettir.. birader bir tv'yi almadan once hic mi fotolarina bakmadin? adamlar hakli.. tv'yi istedigin gibi acip iade edemezsin. bir arizasi olsa haklisin diyecegim de sen geri vereceksin adamlar ne yapacak o tvyi? cope mi atsinar? senin kapali almadigin tvyi baskasi acilmis olarak mi olacak?
  rezalet puanu 0/10. eksisozlukte yazar olup hala tv gibi bir urun almadan once nete bakmiyorsaniz asil rezalet sizsiniz bence.
 • yalnız bu "rezalet"te tüketicinin kaçırdığı "devasa" bir ayrıntı var, nedir?

  bu tür tv gibi eşyaların kurulumunu tüketici değil, ilgili firmanın (ya da satıcı kurumun) yönlendirdiği yetkili servis yapar. yani baştan bu kural ihlal edilmiş.

  bu durumda firma ürünü kabul etmemekte haklı.
  atlanmış detaylar var mıdır, varsa onlar nelerdir bilmiyorum ama şu haliyle sırf kutuyu kullanıcı açtı diye (evet, kutuyu da servis görevlisinin açması gerekiyor) ürün garanti kapsamında değildir ve satıcı da ürünü geri almayabilir.
 • rezalet olmayan durum. tv'nin ayakları o şekilde esner şekilde üretilir çünkü esnemediği taktirde o cüssedeki bir tv'nin ayak mekanizması en ufak bir temas halinde kırılır. iade olayına girmiyorum bile çünkü haksızsın.
 • gayet de rezalet gibi rezalettir.

  arkadaşımız mağazada teşhir ürünü olmadığı için tv yi inceleyerek alamamış. ve görmediği ürünü beğenmek mecburiyetinde de değil. eve getirip ürünü belli bir süre deneyip geri iade etmek istemesinden daha doğal birşey olamaz.
 • rezalet degil, nedeni ise su aciklamada gizli:

  tüketici derneği başkanı engin başaran, "fakat burada ürünün iade edilebilmesi için bir kusur içermesi gerekiyor. herhangi bir kusuru bulunmayan elektronik cihazlarda tüketicilerin keyfi iade hakları bulunmuyor. biz bu konuda tüketicilerimizi ürün almadan önce ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri yönünde uyarıyoruz" dedi. teknoloji marketlerden cihaz alıp bir kusuru olmadan değiştirmeye çalışan tüketicilerin bu talepleri bu sebepten ötürü karşılıksız kalıyor.
 • mesafeli sözleşme ile almadığın bir ürünü, yani gidip bizzat kontrol edip alma imkanın olan bir ürünü eğer üründe ayıp yoksa (açık ayıp-gizli ayıp) keyfi olarak iade edemezsin güzel kardeşim.
  iyi akşamlar.
 • (bkz: kurcuklamak)