• mağaza içinde koştura koştura siparişleri yetiştirmeye çalışan gençler hiç bahşiş alamadan yapıyorlar bu işi. kuryeye bahşişini veriyoruz ama bu insanlar da çok emek harcıyor.

mağazada gözümle görmeden önce hiç düşünememiştim bunu. sanki ürünler kendi toplanıp poşetleniyormuş gibi.

keşke ödeme yaparken onların da pay alabileceği şekilde bahşiş verebilsek.

ekleme: lost one nickli yazar arkadaş, sepete fazladan küçük bir hediye ekleyip “sizin için” diye not eklemeyi önermişti. iyi fikir diye düşünmüştük ama, yönetim maalesef buna izin vermiyormuş.
  • sipariş verdim, kaskının üstüne kulaklı (sanırım tavşan) pelüş şapka takmış kuryesi getirdi. poşeti aldım, "güzel şapka" dedim, dans ede ede indi merdivenlerden. güldürdün tavşan kardeş.
  • ismi migros’u azarlıyor gibi duran hede.

+ migros, carrefour’un müşterilerini çalmışsın. çabuk özür dile.
    - ya ama...
    + migros hemen!
  • parasını verdiğin ürün eksik geldiğinde çağrı merkezini aramayın diyen bi siktirsin gitsin.

herkes işini düzgün yapacak. yapılacak tek şey müşterinin siparişini iyi anlayıp doğru ürünleri doğru adette poşetlemek.
  • minimum paket tutarı 30 tl olarak belirlenmiş durumda ve servisin teslimat ücreti ise 5,90 tl olarak görünüyor.

uygulama içinde açılışa özel ücretsiz teslimat diyor ancak tarih aralığı belirtilmemiş.

üşenmedim tüm ürünlere ve fiyatlarına baktım. fiyat şişirme yok. migros şubelerindeki fiyat neyse aynı fiyatlar var. peki fiyatlar genel olarak piyasadan daha mı pahalı derseniz eğer; şaşırtıcı derecede benzer olduklarını söyleyebilirim. lokal market bazlı değil de ürün bazlı fiyat değerlendirmesi yapmak gerekirse böyle bir durum var.

migros sanal market ile kıyaslamasını yapmak gerekirse şayet; sanal market minimum sipariş tutarı 60 tl iken migros hemen bir tık daha avantajlı olduğu söylenebilir keza minimum sipariş tutarı 30 tl.

şimdilik belli bir limitin üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat uygulaması bulunmuyor.

eğer evden çıkıp markete gitmeniz, alacağınız ürünleri bulup kasaya yönelmeniz, ödemeyi yapıp ardından eve dönüşünüz toplamda kayda değer bir zaman alıyorsa 5,90 tl karşılığında o zamanı satın aldığınızı söyleyebilirim.
  • oha başlık parselledim neyse,

sanal marketi guncelleyeyim derken buldugum uygulama. getir gibi bir sistem herhalde. migros da bu ise girdiyse ortalik karisir.

(insert mj popcorn)

isin kotu yani hicbir yere servis vermiyor anlamadim, sadece atasehir var galiba. siparis verirsem editlerim, 30 dakika icinde gelecekse sanal marketten veririm zaten acil degildir nesi hemen anlamadim. migros biraz sonra olsaymis ahaha.

kolay gelsin hayirli isler ne diyelim.
  • az once denedim. siparis kabul hizi muthis. odeme yaptiktan 3 saniye sonra hazirlaniyor, 1 dakika sonra da yola cikti yazdi. siparisi kendileri getirmiyor, paket taxi getiriyor. 15 dakika icinde hizlica geldi. fiyatlar sanalmarket fiyatlari oldugu icin getir’e gore daha ucuz. cesitlilik daha fazla. yalniz daha once de yazildigi gibi mobil uygulama cok kotu. ozellikle kurye takip olayi resmen bozuk. bi bakiyorum 12 dakika yaziyor, bi bakiyorum 3 dk. sonra tekrar 12’ye cikiyor falan. kurye konum dogrulamasi acilen duzeltilmeli.

bunlar da tipki diger rakipleri gibi herhangi bir bilgi sormadan kapida tuttuguna teslim ediyor poseti. bunun sebebini bir turlu cozemedim. benim siparisimi kotu niyetli baskasi alirsa ne olacak? ugras dur ondan sonra. kimlik sor, siparis numarasi sor, ne bileyim bir sey sor iste. hepi topu 10 saniyelik is.
  • eğer marketteki fiyattan satıp sanal market gibi cüzi getirme ücreti alırsa hem getir’i batırmaya yakın zorlar hem de yemeksepeti’nin yeni girişimini tamamen boşa çıkarır. migros’un her marketi adeta bir depo olduğundan işletme masrafları rakiplerine göre çok çok az, bu da en önemli gücü. üstünkörü bir swot analiziyle bile eve anında servis marketinde ne kadar avantajlı olduğu ortada. yanılırsam çok şaşırırım.
  • şöyle bir bug'ını buldum.

indirimli ürün alıyorsunuz en altta orta küçük sepet logosunda 200tl yazıyor. sonra tıkladığınızda sepete giriyorsunuz indirimler hesaplanıp 150tl ye düşüyor fiyat ama şöyle bir sorun var bazen tıkladığınızda indirimleri hesaplamıyor ve 200tl oluyor gir çık gir çık yapıp indirimi hesaplamasını yakalamanız gerekiyor.
  • kullanıcı deneyimi kurguları, bana zaman kaybettirmiştir.

kurdum, sepete ürün eklemek istediğimde, öncelikle adres girmemi istedi, girdim.
    search'den tek tek ürünleri buldum, adetleri seçtim, bulamadığım ürünleri önerisini yaptım ve kocaman bi kışlık alışveriş listesi oluşturdum, satın almak istediğimde "bulunduğunuz bölgeye hizmet veremiyoruz" dedi.

ee adresi seçtiğimde niye söylemiyorsun? evime çok yakında kocaman migros olmasına rağmen..

sildim.
hesabın var mı? giriş yap