• oha başlık parselledim neyse,

sanal marketi guncelleyeyim derken buldugum uygulama. getir gibi bir sistem herhalde. migros da bu ise girdiyse ortalik karisir.

(insert mj popcorn)

isin kotu yani hicbir yere servis vermiyor anlamadim, sadece atasehir var galiba. siparis verirsem editlerim, 30 dakika icinde gelecekse sanal marketten veririm zaten acil degildir nesi hemen anlamadim. migros biraz sonra olsaymis ahaha.

kolay gelsin hayirli isler ne diyelim.
  • getir ve yemeksepeti'nin yeni servisi banabi'ye rakip olarak çıkmış migros uygulaması. mağazalarındaki fiyatlarıyla aynı fiyattan ürün satacaklar.

"migros hemen adını taşıyan migros’un anında teslimat servisi bugün itibariyle kullanıma sunuldu. hem ios hem de android uygulama desteğine sahip olan migros hemen, şu an için sadece ataşehir bölgesinde hizmet veriyor. ilerleyen dönemlerde migros hemen’in başka bölgelerde kullanıma sunulacağını da ekleyelim."

https://webrazzi.com/2019/02/15/migros-hemen/
  • eğer marketteki fiyattan satıp sanal market gibi cüzi getirme ücreti alırsa hem getir’i batırmaya yakın zorlar hem de yemeksepeti’nin yeni girişimini tamamen boşa çıkarır. migros’un her marketi adeta bir depo olduğundan işletme masrafları rakiplerine göre çok çok az, bu da en önemli gücü. üstünkörü bir swot analiziyle bile eve anında servis marketinde ne kadar avantajlı olduğu ortada. yanılırsam çok şaşırırım.
  • bilgisayar --> migros
    tablet --> migros sanalmarket
    telefon --> migros hemen

yansıma bu şekilde
  • getir şu anda titriyor olmalı.

rekabet açısından iyi olur, ancak daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen zarar etmekte olan getir, migros'un da girişiyle batabilir. migros'un fiyatları getir'den ciddi şekilde düşük.

burada temel faktör, müşteri hizmeti olacak zira getir kullanıcıları yüksek kaliteli hizmete çok alıştı.
  • migros ar-ge merkezi olduktan sonra teknoloji anlamında gelecek vaat eden işler geliştirmeye başladığı aşikar. yalnız gel gelelim bu iş tam olarak bir yöneticinin direktifiyle alelacele ortaya çıkmış gibi geldi bana. (bkz: migros sanal market) zaten oldukça güzel işleyen bir çözüm, başarıya ulaştıklarını düşünüyorum. yemeksepeti-getir mücadelesinde migros kendine bir kapmaya çalışmış bu iş ile, fakat ne yemeksepeti ne de migros getir'in geldiği noktaya "hemen" gelemeyecektir.

işin özü hız, fiyati operasyonel güç ve ürün yelpazesi (şimdilik) konusunda getir çok iyi durumda. stratejik olarak ne kadar mantıklı bir iş olduğu tartışılır durumda migros hemen uygulamasının.
  • ismi migros’u azarlıyor gibi duran hede.

+ migros, carrefour’un müşterilerini çalmışsın. çabuk özür dile.
    - ya ama...
    + migros hemen!
  • yaklaşık 2 saattir bütün kuryelerimiz siparişte, lütfen 15 dk sonra tekrar deneyiniz diye uyarı veren uygulama. getir'deki gibi yoğun olduğu saatlerde sıraya alma olayının olması lazım. onun dışında açılışa özel 30 tl üstü siparişe 20 tl indirim ve getirme ücreti ücretsiz.
  • umarım ankara için de olur dediğim güzel uygulama.
  • migros un paket taksiyi satın almasından sonra gerçekleşen olay.
hesabın var mı? giriş yap