şükela:  tümü | bugün
 • bazen dalgınlıkla migros kartı diye kasiyer kadına lacivert gima kartı uzatılır.bu burger king'e gidip big mac istemek gibi birşeydir.ayrıca bu kartın indirim yaptığı iddia edilir.
 • 2 yıldır kullandığım, bugüne kadar 7-8 kadar promosyondaki ürün için çek vererek ortalama 2milyon civarı ürün başı indirim sağlamış olan, nakit olarak ise 20milyon civarı bir tutar vermiş olan kart. (bkz: migros club)
 • migroslardaki kiosklara tanıtıldığında "hoşgeldiniz x hanım/bey" diye kart sahibini karşılayan saygılı kart, doğumgününüze yakın bir tarihte kullandığınızda happy birthday to you çalar. bayramlarda kart sahibinin elini öpmemesi tespit ettiğim tek eksik tarafıdır.
 • "fazla satmayan ya da önceden fiyatı şişirilmiş 3 5 kıytırık ürüne indirim" adı altında çatır çatır data warehouse için kaynak sağladığınız kart...
  "bunu alanlar bunu da alıyorsa o zaman yakın raflarda dursun" ya da tam tersi "uzakta dursunlar ki bi makarna bi yoğurt alacak adam mağazanın tamamını gezsin" türü veriler bu tip kartlar sayesinde elde edilir...

  tabii ki de paranoyak olmam migros kiosklarından çek basmadığım anlamına gelmez...
 • bi keresinde migrosta belli bir miktar alisveris yaptiktan sonra agora alisveris merkezi bilmem ne cafede 10 milyon tllik harcamanizda bir kadeh sarap ya da tatli kazandiniz diye bi kagit vermislerdi bu karti uzattigimda.iste boyle seylere yariyo sanirim.arada sizin oldugunuz yerden coook uzaktaki bi yerden hediye veriyo alamiyosunuz,indirim yapiyo ve form doldurduktan sonra da puan biriktiriyosunuz.
 • şok marketlerde de geçerli olan kart. 1 milyona sahip olmak mümkün.
 • sahiplerini sadık müşteri kıvamına getirip kendine bağlama yöntemlerinden biridir şirketlerin bööle üyelik kartları zart zurt. ekşi sözlüğün migros kartı da yazarlıktır. sadık kitleyi genişletme amaçlı 6. nesil alımı denen büyük organizasyon yapılmıştır. kayıtlı okur da cabasıdır.
 • asıl ismi "migros club card" olup, iki haftada bir perşembe günleri çıkan "migroskop" ve yamulmuyorsam ayda bir çıkan "gurme" adlı dergilerde bulunan ürünleri indirimli almamıza yarayan, kasiyerlerden bir milyona temin edip anında kullanılabilen, "ee bi de puan biriktireyim, çek basalım, havadan para kazanayım" diyenlerin kartı aldıktan sonra kişisel bilgilerinin girildiği bir form doldurması gerektiği hede...
 • üç beş üründe üç beş kuruş indirim yapılarak tüketicilerin sürekli kullanımı teşvik edilen,böylece insanların hangi ürünleri ne sıklıkta,hangi günlerde,ne miktarda aldığını üreticiye-satıcıya bildiren,hangi ürünlerin olgunlaşma evresinde olduğu,hangi ürünlerin düşüş dönemine girdiğine dair ve daha pek çok konuda inanılmaz istatistiki bilgiler toplanmasına ön ayak olan,yani üreticilere üç beş kuruş bedel karşılığı üç beş milyon dolarlık anket yapsalar elde edemeyecekleri verileri sağlayan karttır bu.

  işte bu yüzden ekmek aldığınızda bile kasiyer size "migros kartınız var mı?" diye sormaktadır.
  iki taraf da kazanır.çok akıllıca bir sistemdir.