şükela:  tümü | bugün
68 entry daha
  • ilginç bir şekilde sözlük ahalisinin anlayamadığı hede.
    "yumurta kırıkmış hööö"

mesele yumurtanın kırık gelmesi değil. yumurtanın kırık gelebileceğinin başlık sahibi de farkındadır diye düşünüyorum. sürekli oyalanmak ha geldi ha gelecek diye ötelenmek "ya o zaman gideyim kendim alayım yumurtamı" dememenize sebep oluyor.

bazı suserler de basit basit yazmış 2 gün aramış gelmemiş diye. 2 gün boyunca adamların söylediği saatlerde sürekli sipariş gelsin diye beklemek basit bişey değildir uzun uzun anlatılır.

benim de başıma benzer bir rezalet geldi. anlatayım da puanlamaya size malzeme çıksın.

internet üzerinden alışverişimi tamamladım teslimat saatini ertesi gün 19-21 arası olarak seçtim. işten 5'te çıkıyorum yetişemezsem adamlara ayıp olmasın diye geç saate aldım. gün içerisinde aradılar "arkadaşın o taraflarda teslimatı varmış 17-19 arasına alsak olur mu?" dediler. tamam dedim, uğraşmasın adamlar elli sefer. izin aldım biraz erken çıktım, başladım beklemeye. o sırada özgürleşen saat 19'dan sonram için plan yaptım. saat 19.30 oldu hala gelen yok. öğlen beni arayan numarayı aradım noldu dedim. "arkadaşın motoru arızalanmış o yüzden bi gecikme olacakmış, ben numaranızı arkadaşa veriyim teslimat saati konusunda arasın" dedi. tamam dedim teslimatçı eleman aradı "kusura bakmayın siparişi erkene çekmişler bana bildirilmedi" dedi. birileri yalan söylüyor ama hangisi?

neyse "abi dedim kusura bakmayın teslimatı erkene çekince ben de plan yaptım. yarın 17.00-18.30 getirebilir misiniz. yalnız 18.30'da çıkmam gerekecek, ona göre getirir misiniz" dedim. tabi dedi. ve tabiki ertesi gün saat 18.35 oldu hala yok. tam telefonu aldım arayacaktım, o beni aradı. bu seferki bahane çok ilginçti. "abi sizin adres mi değişti?"

siparişi iptal ettim.
  • 30 dakikada pizzam teslim edilmedi, ücretini ödemeyeceğim diyerek gelen pizzaya bedavadan yumulan ve o pizzayı getiren kurye arkadaşın hayatını tehlikeye atmasında hiç bir problem görmeyen kişiyle aynı kişi bu olayı yaşayan.

"gelen yumurtaların hepsi mi kırıktı da kahvaltı yapılamadı? " diye sorulması gereken olay ya da yemek yapmak için 2 saat beklemeyi kabullenmek.

bu kadar tembelliğe alışmayın arkadaşlar. işten dönerken alışverişinizi yapın. ne kadar vaktinizi alabilir bir alışveriş yapmak? ağır şeyler almanız gerekiyorsa ve taşıyamıyorsanız veya fiziksel bir engeliniz varsa tabii ki sipariş verin. ancak normal bir insansanız alışverişinizi günlük, 2 günlük olacak şekilde taze taze yapın. biraz insan içine de çıkın arada.
  • rezalettir, ortada bir anlaşma var, ben parasını vereceğim sen de taahhüt ettiğin saatte karşılığını getireceksin. benim maddi durumum seni ilgilendirmez, senin de ne kadar meşgul olduğun beni. iki yumurta için markete gidecek vaktim olsaydı senden sipariş etmez her şeyi alır dönerdim eve. ayrıca kimseyi de ilgilendirmez böyle bir hizmet taahhüt ediyorsa ister kullanırım ister kullanmam. mağduriyet yaşayana saldıracağınıza, paranızla geçindiği halde size değersiz sürüler gibi muamele yapan işletmeleri eleştirebilecek erdeminiz olsun.
  • ben sağlam yumurta için para verdiysem ve teslim tarihini 17-19 seçtiysem, yumurta sağlam şekilde 17-19 arası gelecek. bu durumun aksini canla başla savunanlar, başka çözümler üretmeye çalışanlar, mağduriyeti önemsiz görenler, durumu yaşayanla dalga geçenler var. bu tiplerden etrafınızda varsa iletişimi kesin.
  • bir kere olumsuzluk yaşadığınız şube ve dolayısıyla oranın çalışanları. bu rezaleti okuyup ummm migros çok bozdu goygoyu yapan, saygısını yitiren varsa ben de o etkiyi yaratmadı. algı kasmayın.

yumurtanı kırık getirdiyse, kullanma abi sözlükte başlık açmak nedir önce bunu açıkla. burası mahkeme midir? çözülecek bir şey yok ortada. müdürünüze şikayet edecem demiş, tanıdıkları sokacam araya demiş, hıncını alamamış, linç ettireyim de görsünler diyen biri var gibi. adamlar savsaklıyor ama hiçbir noktada kötü niyet yok. iş yükü altında zorlanan, işini yapmaya gayret eden insan var. anlayışsız insanlar azalırsa güler yüzlü insan çoğalır.

her ay başı yüklü ev alışverişi yapıyorum. iptalse iptal. ürün yoksa yok. kırık yumurtayı sabaha tekrar getir demedim hiç. yani prosedür dışı bir şey istiyorsun, memnun ol diye yapıyorlar. memnun olun azcık ya.
16 entry daha