• light ton balıkları yağda tutulmaz, suda tutulur. yani tadının tuzunun olmaması migros olması değil, light olmasından dolayı. bilip bilmeden yorum yapmamak lazım.
  • üreticisi dardanel olan yiyecek
  • yine aynı firmanın(dardanel önentaş) bim'de sattığı derya marka ton balıklardan yaklaşık 75 kuruş daha pahalı olan ton balığıdır.

edit: kutu resmi
    edit 2 :
    bu gün a101'deki ton balığına baktım, bimle aynı fiyata yani 5.75 kuruş ve ithal balıktan yapılma diyor. yerli ton balığı görmedim, gören haber versin düzelteyim.
  • uzun süredir makul fiyata satilan balık. yanılmıyorsam dardanel uretiyor. 6,95 miydi neydi, simdi 7,45 olmus

edit: 2*160 gr. fiyatı bu. diger markalara bakarak yarı yarıya gibi neredeyse fiyat

bi da edit: bir alttaki entriye de bakınca, firma bizi tutmus da fake entri girmisiz gibi olmus. ama valla billa oyle degil. ton balıgının zaten cok da lezzetli olmadıgını dusundugumden, ve bu anlamda cok da gurme olmadıgımdan migros ve diger marka arasındaki farkı farketmiyorum.
    sadece is yerinde hizlica ve zararsız bir seyler yemem gerektiginde sorun olmasın diye arada marketten alıp cekmeceye atıyorum.
    bunun dısında, sardalya vs gibi konservelerden de aldıgım oluyor.
  • belki migros dardanelle anlaştığından beri başka bir marka ton balığı almıyoruz ancak geçtiğimiz bir iki ay içerisinde farklı mağazalardan aldığımız bu ton balığından yedikten sonra, ama hemen 15-20 dk gibi kısa süre sonra zehirlenme belirtileri yaşadık 2 defa. kusma, titreme derken hastanede serum ile kendimize geldik. benzer bir durum yaşayan var mı merak ediyorum...

t: genel olarak lezzeti harika bir şekilde yerinde olan, uygun fiyatlı, dardanel'in iri-orta parçalı ton balığıdır.
  • light olanı leş gibidir ayrıca paketin içine didilmiş tavuk gibi sıkıştırılmıştır.
  • protein oranı 22den 14e düşmüş beni hayal kırıklığına uğramış ton balığı olm 8 kutu aldık insaf ya
  • dardanel ile aynı üretim yerinde üretiliyor ama tadı asla aynı değil kötü bence
  • dardanel markasından ucuz olmasının nedeni, muhtemelen, balığın büyük bir parça halinde değil, küçük parçaların toplanarak kutulanmasıdır.
  • yiyip yiyebileceğiniz en kötü ton balığı .
    zaten dardanel dışindakilerin hepsi kötü bence ama bu baya tatsiz .
    ben de geçenlerde indirim görünce aldim, dedim baya ucuzmuş en kötü ne olabilir ama yiyemedim.
    köfte yaptim artik bi nebze yenebilir bir sey oldu.
    almayin kesinlikle.
hesabın var mı? giriş yap