şükela:  tümü | bugün
  • migros’ta karşılaşılan rezalet olay.

bu zorbalığı yapan eleman sizi göz hapsinde tutuyor ve sizi takip ediyor.

ulan altı üstü birşey alıp çıkacam amk.

sözlük’te araştırdım yalnız değilmişim. bir daha olursa çok fena rezil edeceğim.
  • kapüşonlu giyen bir adam olduğumdan düzenli olarak gözlemlediğim önerme.

la bi s.ktirin gidin rahat rahat alışveriş yapayım.
  • yıllar önce arkadaşlarla başımıza benzeri gelen olay. kola filan alırız diye girdik. güvenlik peşimize takıldı bizi takip ediyor ama öyle böyle değil, takip mesafesi 1 ya da 2 metre. 4 kişiydik, arkadaş hadi oyun yapalım dedi. dördümüz ayrı raflara dağıldık, adamın devreler yandı. şansını en kavruk olanımızdan yana kullandı asdfghk. bizi bıraktı onun peşinden gitti. adamla sende hırsız tipi var diye yıllardır dalga geçiyoruz. sonunda bu arkadaş güvenlikçinin üstüne gidip sorun mu var bilader diye bağıra çağıra rezalet çıkardı. hepimiz üşüştük adama. arkadaş, hırsızlık suçsa hırsızlık muamelesi de suçtur, polis çağıracağım dedi. binbir kere özür dilediler. müdür filan geldi, tatlıya bağladı.
  • bu arkadaşın 650 liralık porsche montu çalmadığı ne malum acaba. artis.
  • hırsız muamelesi görmediğim tek perakende zinciri olmasından dolayı iftira yada iyi ihtimalle yanlış anlama olduğunu düşündüğüm olay.

a101 veya bim çalışanlarının gerek peşimden gelmesi gerekse birşey almadan marketten çıkarken dik dik bakmaları yüzünden duyduğum rahatsızlık ile kıyaslarsam, migros'a bana yaşattığı elitlik ve laiklik hissiyatı için ayrıca teşekkür etmeyi borç bilirim.
  • fictional bir olayda güvenlik görevlisini oyuna getirip bir de üstüne yürüyen insanları gösteren önerme.

jet kasa var, full dolu içki bölümü var, şarküteri var... at hırsızlarına göre değil bunlar *.
  • aklıma bir anımı getirmiştir.

bundan bir kaç yıl önce sakarya ilinde bulunan büyük migroslardan birine yolumuz düşmüştü. başka bir şehirden geldiğimiz ve akşam geri dönemeyeceğimiz belli olunca gidelim diş macunu falan alalım dedik, avm içinde olduğundan ayağımızın altı diye migrosa girdik. diş macunu ve diş fırçalarını incelerken tam kozmetik ıvır zıvır ürünlerinin olduğu reyon başına bir tane güvenlik geldi dikildi.

şimdi gider falan diye orada öylesine dikilmesini ciddiye almadık başlarda ama görevli sürekli bizi gözlemliyordu. sonunda dayanamayıp adananın en entelektüel semtlerinde büyümüş bir cono olarak hayırdır diye sordum güvenliğe, tabii ki şaşırdı ama bozuntuya vermeden öyle dolaşıyorum falan diye geveledi bir kaç kelime. bana bakmadan dolaş o zaman diyerek aldığımız her şeyi rastgele bırakıp alış veriş yapmadan çıktık.

şimdi ben gündelik iş hayatında sürekli takım elbise giymenin mecburi olduğu bir alanda çalışmaktayım, başka şehirlerde o takım elbiseyle benzer reyonların önünde yine aynı migroslarda belki 45 dakika bekleyip karar vermeye çalıştığım oluyor bazen. kimsenin gelip böyle taciz etme cüretini gösterdiğini görmedim.

bu tacizden sonra moneyclubumu iptal ettirmek ve durumu bildirmek için ilgili birimlerine ulaştım tabi. attığım maillere tenezzül edip cevap vermeyen migros bunu başka platformlarda yazdığınızda hemen aman efendim vay efendim diye geri dönmekte.

hani diyeceğim şu; bazen bazı işletmeleri yok bunlar şöyle modern, böyle iyi falan diyorsunuz ya, hatta bazen haddini aşıp bir işletmeyi atatürkçü falan addedenler oluyor, hah işte bu kurumlar takım elbise ve gündelik deri ceket arasında bile ayrımcıdır. kısacası rüzgar nereden eserse oraya savrulan ticari işletmelerdir bunlar, hepi topu budur.

not: kılık kıyafet için insanlara hırsız muamelesi yapmanın normal olduğunu düşünen insanların arasında eşofmanla gittiğiniz marketlerin sizi yollu diye yatırıp s.kmediği için dua etmek lazım tabi..*
  • (bu eleman bu montu nasıl giyebiliyor amk?! kesin bi bokluk var!)
    -beyefendi bi saniye bekler misiniz. :)