şükela:  tümü | bugün
  • uzun süredir migrosta satılan sebzelerin kalitesizliğini farkediyordum. ancak bugün 2.45 tl'ye satılan domatesleri görünce şok oldum.
    yer: ankara
    1
    2
    3
    edit: gözlerine inanamayan varsa gidip yerinde görebilir.
    edit2: bazı insanlar o kadar sığ ki, kendilerine ne yapılsa müstehak. zorla mı satıyorlar diyen olmuş. o zaman sana zorla yapılmayan hiçbir şeye sesini çıkarma. devlet hastaneleri kötü, zorla mı çağırıyorlar? gitme. yediğim et at eti çıktı, zorla mı yedirdiler? yeme. karşıdan karşıya geçerken araba çarptı, zorla mı geçirdiler? geçme.
    boş ve cahil insanlar sizi.
    edit3: salçalık domatesmiş bilmem neymiş, geçin bunları kardeşim, salçalık olunca çürük olması mübah mı oluyor? neymiş organikmiş. ya bırak boş yapma. bu devirde organik ürün mü kaldı? kaldıysa da bunu migros'ta mı satacaklar?
  • geçenlerde çöpe atılan domateslerin videosu vardı.
    sanırım çöpten alıp reyona koymuşlar.
  • bunları salçalık domatesler görse ayaklanma çıkarırlar.
  • - bu tür konular için (bkz: gıdadedektifi)
  • isterse sıçar bokun kilosunu 2.45 den satar sanane. adam sanki tekel beğenmiyorsan alma alışveriş yapma.

tanım: muhtemelen çürümüş domateslerdir.

edit: bazı arkadaşlar sığ bulmuş yorumumu bazen seviyenize inemiyorum k bakmayın ama demek istediğim şu; adam özel sektörde hizmet veren bir marka, sektörde tekel değil. istediğini istediği gibi satmak hakkı. sen de tercih etmeyebilirsin ama gelip buraya ağlamanın ne anlamı var? ayrıca geçen hafta uğradım migrosa 4 5 çeşit domates var. bu da muhtemelen salçalık domates.
  • suriye domatesidir.
  • para versen de tazesini güzelini bulamayacağın sebzelerdir.
    migros artık iyice avamlaştı.
  • salça yapmak isteyenler için uygun fiyata satılan domateslerdir. bence uygun değildir. bunun yanında 4-5 liraya salkım domates varsa onu çekmeyip buraya sadece salçalık domatesleri koyan da art niyetlidir.
  • bir ara sözlükte anadolu efes gurubunu boykot vardı. evde bira üretim kitlerinin ülkeye girişini yasaklatmak için meclise yasa teklifi sundular ve kabul edildi.

migros zaten aynı firmanın kuruluşu ve yıllardır alış veriş yapmam.

sözlükte başlayan boykotlar en fazla 1 hafta sürüyor onu anladık.
  • 4.levent migros'ta da aynı durum dikkami çekti bugün. başlık sahibini teyit ediyorum.